Teatr
Spotkanie z reżyserem Krystianem Lupą

Spotkanie z reżyserem Krystianem Lupą

  • 2018-03-15, , godzina 12:00
  • od 0zł do 1zł
  • na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi , Łódź

Opis

W czwartek 15 marca o 12.00 odbędzie się na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi spotkanie z wybitnym reżyserem Krystianem Lupą. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych między dwoma terminami prezentacji „Procesu” według Franza Kafki, który Lupa zrealizował ostatnio w Warszawie (premiera - listopad 2017, spektakl jest koprodukcją Nowego Teatru i kilku innych warszawskich scen). „Proces" wystawiony będzie w Łodzi we środę i w czwartek o 18.00 na terenie Hali Expo (tylko dla widzów dorosłych).

Oprócz Krystiana Lupy w gronie gości znajdą się wszyscy twórcy przedstawienia oraz Łukasz Maciejewski – współautor książki „Koniec świata wartości” (stąd tytuł spotkania), a dyskusję moderować ma Łukasz Drewniak. Będzie to zatem rozmowa o procesie powstawania „Procesu”, o tym, co reżyser uznał w tej powieści za nośne, aktualne i ciekawe, ale także o nim samym jako twórcy i człowieku, skąd się wziął, co go kształtowało, o czym najgłośniej chciałby mówić do widzów. Książka jest komentowana przez obu autorów – Lupę i Maciejewskiego – jako efekt ich wielu spotkań i licznych polemik, trwały zapis prywatnych tekstów, recenzji, esejów, uporządkowaniem rozproszonych notatek. Publikację będzie można nabyć w foyer teatru podczas spotkania.

Dla widzów posiadających dowolny bilet na spektakl XXIV MFSPiN wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a cena dla pozostałych to 1 zł.

Ostatnio dodane
Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Debiuty 2018
Zbliża się 16. Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów "Debiuty" 2018

Wrocławskie "Debiuty" od kilkunastu lat tworzą dobry klimat dla kształtowania talentów wokalnych.

Kupony i kody rabatowe