Teatr
IMPRO! Kamera... akcja! 10. premiera Teatru Komedii Impro w Łodzi

IMPRO! Kamera... akcja! 10. premiera Teatru Komedii Impro w Łodzi

  • 2023-11-03, do 2023-11-04
  • OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140, Łódź

Opis

W pierwszy weekend listopada Teatr Komedii Impro w Łodzi zmieni się... w wytwórnię filmową. Widzowie, którzy w piątek lub w sobotę, 3 lub 4 listopada 2023 roku, pojawią się w siedzibie teatru na OFF Piotrkowska, będą mogli – wspólnie z aktorami – nakręcić film.

„IMPRO! Kamera... akcja!” to spektakl bez ustalonego wcześniej scenariusza, a inspiracją dla aktorów będą ulubione gatunki filmowe osób zgromadzonych na sali. – Z pewnością pojawią się te najbardziej oczywiste, jak filmy akcji i melodramaty, ale liczymy także na mniej popularne, jak np. dokumenty – wyjaśnia dyrektor artystyczna Teatru Komedii Impro Maria Gudejko. – Na podstawie inicjałów wybranych widzów aktorzy stworzą chwytliwe tytuły w danym gatunku oraz ich krótkie trailery. Z tego wachlarza odbiorcy wybiorą jeden tytuł, który trafi do dalszej „produkcji”, czyli ten, który tego wieczoru wszyscy zobaczą w całości.

Maria Gudejko zapowiada też, że w czasie spektaklu, a raczej seansu, nie zabraknie utrudnień dla aktorów. Na scenie pojawi się m.in. koło fortuny, którego ruch w każdej chwili będzie mógł zmienić gatunek prezentowanego filmu. – Tym samym komedia romantyczna nagle będzie mogła stać się horrorem, a szwedzki dramat noir być może zmieni się w radosny musical – dodaje szefowa łódzkich improwizatorów.

„IMPRO! Kamera... akcja!” to już 10. premiera wystawiana w odremontowanych przestrzeniach dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, czyli na terenie dzisiejszego kompleksu OFF Piotrkowska w Łodzi. Jeśli ktoś nie zdąży na premierę, kolejny filmowo-teatralny spektakl będzie można zobaczyć w tym roku 8 grudnia.

Jubileuszowa premiera to kolejna okazja do świętowania przez łódzkich improwizatorów, bowiem Teatr Komedii Impro obchodził ostatnio pierwsze urodziny. Inauguracyjne przedstawienia odbyły się 29 i 30 września 2022 roku, kiedy to aktorzy zaprezentowali widzom „Kryminał improwizowany” oraz „IMPRO Atak!”. Od tego czasu w każdy weekend na Scenie OFF Piotrkowska moż­na zobaczyć przedstawienia improwizowane, czyli takie, w któ­rych o kształcie w całości decyduje publiczność. Widzowie nadają aktorom role, wymyślają im imiona, zawody, przywary i zadania, a aktorzy na bieżąco tworzą spektakle. Przedstawienia Teatru Komedii Impro można było zobaczyć w siedzibie na OFF Piotrkowska w Łodzi, jak i wielu innych miejscach, m.in.: w Wiosce Artystycznej Janowo, Katowicach i Kaliszu, a także w województwie łódzkim: w Pabianicach, Łasku, Łęczycy, Łowiczu, Sieradzu, Widawie, Błędowie, Opocznie i Wieruszowie.

Dwa spektakle w ramach 10. premiery Teatru Komedii Impro w Łodzi grane będą w piątek i sobotę, 3 i 4 listopada 2023 r. o godz. 20 na OFF Piotrkowska.

Polecamy
Ostatnio dodane
ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

BezdroÅźe
"Bezdroże" - Teatr WTW zaprasza na dramat interaktywny w odcinkach

Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.