Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi odbędzie się prapremiera autorskiego spektaklu Mariusza Grzegorzka pt. „Dzieci widzą duchy”. Zapraszamy 22 i 23 lutego.

NIEZWYKŁY, przejmująco piękny, tak smutny, że często przez to wesoły spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Przestrach i wzruszenie. Intensywne teatralne obrazy, brawurowa obsada aktorska, mnóstwo hipnotycznej muzyki – od listy przebojów, poprzez pieśni ludowe do średniowiecznych chorałów. Takiego teatru nie robi nikt inny, nigdzie indziej! Przyjdź!!!

„Dzieci widzą duchy” to próba rozwinięcia w teatrze profesjonalnym konwencji teatralnej, którą reżyser Mariusz Grzegorzek eksplorował w udany sposób w dwóch przedstawieniach dyplomowych zrealizowanych na deskach Teatru Studyjnego we współpracy ze studentami wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: „Pomysłowe mebelki z gąbki” oraz „Nie jedz tego! To jest na święta!”. Spektakl będzie kolażową, muzyczno-ruchowo-teatralną, częściowo improwizowaną próbą odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być prawdziwie dorosłym? Czy wyzbycie się wewnętrznego dziecka, skupienie na samokontroli, wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, musi doprowadzić do rezygnacji z wewnętrznej wrażliwości, empatii i intuicji? Czy w bajkach kryją się sensy głębsze i bardziej niepokojące niż tylko proste wytyczne: jak być sformatowanym członkiem rodziny i społeczeństwa?

***

Opracowanie dramaturgiczne, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne, światło: Mariusz Grzegorzek

Kostiumy: Tomasz Armada

Opracowanie muzyczne: Leszek Kołodziejski

Opieka wokalna: Iza Połońska

Reżyseria dźwięku: Wadim Radziszewski

Asystentka reżysera/inspicjentka/suflerka: Marta Baraszkiewicz

W spektaklu wystąpią: Mikołaj Chroboczek – Dziecko 1, Mateusz Czwartosz – Dziecko 2, Marek Nędza – Dziecko 3, Agnieszka Skrzypczak – Dziecko 4, Paulina Walendziak – Dziecko 5, Mateusz Więcławek – Dziecko 6, Elżbieta Zajko – Dziecko 7.

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Edgar Allan Poe, „Cień” (fragmenty), przekład Bolesław Leśmian, Bracia Grimm, „Krzak Jałowca” (fragmenty), przekład Emilia Bielicka, Krystyna Łagowska, „Pies z plasteliny” (wiersz z tomiku o tym samym tytule, wydawnictwo Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich).

Licencjodawcą jest ZAiKS.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Dzieci widzą duchy.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Dzieci widzą duchy (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Dzieci widzą duchy (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Dzieci widzą duchy (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Dzieci widzą duchy (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Dzieci widzą duchy (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Tatuś - spektakl
Tatuś - recenzja spektaklu

Oceniamy nowy spektakl w reżyserii Sebastiana Majewskiego.

inni ludzie
Inni ludzie - recenzja spektaklu

Czy Maciej Stuhr podołał reżyserskiemu wyzwaniu?

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!