Wydarzenie taneczne
Flamenco - dusza Andaluzji

Flamenco - dusza Andaluzji

  • 2010-04-25, , godzina 16:00
  • Foto Cafe 102, Łódź

Opis

CK-art przedstawia:

Dance café 102: FLAMENCO – DUSZA ANDALUZJI

Spotkanie z Agnieszką Przybyszewską

+ „filmowa niespodzianka”

25 kwietnia 2010 /niedziela/, g. 16.00

Foto Cafe 102 (ul. Piotrkowska 102, Łódź)

WSTĘP WOLNY

CK-art (Agnieszka Cytacka & Piotr Kardas) serdecznie zaprasza na "Dance café 102" - nowy cykl poświęcony rozmaitym sztukom tańca. Program każdego spotkania składać się będzie z dwóch części: „Tańca w słowie”, czyli spotkania z przedstawicielem/znawcą danego tańca, oraz „Tańca w ruchu”, czyli adekwatnej „filmowej niespodzianki”.

Gościem pierwszego spotkania, skoncentrowanego na flamenco, będzie Agnieszka Przybyszewska, tancerka i teoretyczka flamenco.  

Flamenco - dusza i istota Andaluzji. Ogień, który rozpala i spala. Flamenco pełne sprzeczności, namiętności i smutku. Tajemnicze duende, którego nie sposób zdefiniować. Poczuć flamenco to nie tylko rozkochać się w jego rytmie, brzmieniu i zawodzeniu. To także poznać historię, zrozumieć ludzi i ich filozofię życia. Zagłębić się w tym, co pierwotne, sięgać do źródeł.

Naszym celem jest zaprezentowanie tańca bez jego komercyjnej otoczki. Zaproszenie na spotkanie z flamenco znanym i nieznanym. Wspólne zastanowienie się nad jego fenomenem i popularnością, zarówno w podrzędnych tawernach, jak i na najlepszych scenach świata.
 

Mapa

Ostatnio dodane
Przewodnik taniec Wykłady o tańcu dr Joanna Szymajda
Ulisses w rajtuzach i róże, czyli o tańcu we Francji i Belgii [wykład wideo]

Dr Joanna Szymajda mówi o tańcu, a wszystko obrazowane jest fragmentami z występami.

New Art Vibes Online Contest
Nadchodzi Turniej Tańca NEW ART VIBES Online Contest 2020

Akademia Tańca New Art wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży organizuje turniej tańca w wirtualnej rzeczywistości.

Konkurs Ziaja
Akademia Tańca Esens