Sztuka
X

X

  • 2018-03-09, , godzina 19:00, do 2018-03-23
  • Galeria Olimpus, al. Kościuszki 24 , Łódź

Opis

X - Wystawa wybranych prac finalistów i laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii w dialogu z obrazem Kompozycja (1978) Antoniego Starczewskiego.

Artyści biorący udział w wystawie [x]: Karolina Bielawska, Matìj Frank, Natalia Jamróz, Ewa Kasperek, Magdalena Łazarczyk, Antoni Starczewski, Katarzyna Szymkiewicz, Piotr Urbaniec, Xavery Wolski, Marcin Zawicki

Łódzka wystawa [x] łączy ze sobą dwie na pozór odległe perspektywy - pokoleniowe i czasowe - gdzie równoprawny głos mają przedstawiciele jednej i drugiej strony. Projekt jest także doskonałą okazją, żeby zapoznać się z niecodziennym sposobem widzenia świata przez młodych twórców.

Na wystawie w Galerii Olimpus zobaczymy wybrane prace finalistów i laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii zestawione z Kompozycją (1978) Antoniego Starczewskiego, która w kontekście prac młodych, współczesnych artystów staje się kluczem do przypatrywania się rytmowi jako kategorii tworzenia. Przewodni motyw wystawy [x] jest kluczowym pojęciem dla polskiej sztuki awangardowej, która swoją kolebkę ma właśnie w Łodzi.

Ostatnio dodane
Art Mural Challenge
Art Mural Challenge - konkurs dla fanów street art'u w Łodzi Łódź

Najbardziej oryginalny i wyróżniający się projekt pojawi się na początku października na jednej ze ścian kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Kupony i kody rabatowe