Sztuka
Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

  • 2023-06-15, do 2023-06-25
  • Łódź

Opis

Andy Warhol, Madonna i Grace Jones na parkiecie kultowego klubu Area, nowe prace Zbigniewa Libery oraz – w ramach programu głównego, zatytułowanego Nadzieja – kilkanaście projektów o działaniu, współpracy i wierze w moc zmian. Wszystko to między 15 a 25 czerwca w Łodzi na Fotofestiwalu.

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi - odbędzie się po raz dwudziesty drugi w pofabrycznych przestrzeniach na terenie całego miasta. W centrum festiwalowym Art_Inkubator znajdą się wystawy z programu Nadzieja, czyli międzynarodowe projekty przybliżające inspirujące postaci, odważnych artystów, silne społeczności i ich działania podjęte na przekór powszechnym, fatalistycznym narracjom o naszej rzeczywistości. „Zainspirowały nas słowa amerykańskiej pisarki i aktywistki Rebeki Solnit, że nadzieja domaga się działania; działanie nie jest możliwe bez nadziei” - mówią Krzysztof Candrowicz i Marta Szymańska odpowiedzialni za program festiwalu - „Zaprosiliśmy do współpracy kuratorów_ki i artystów_ki, którzy stworzyli siedem wystaw zbiorowych i indywidualnych. Większość z nich powstała specjalnie na 22. edycję Fotofestiwalu. Prezentują różne formy oporu, wsparcia i współpracy w krajach Europy Wschodniej i Zachodniej, w Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie”.

Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

15-25 czerwca 2023

www.fotofestiwal.com

Organizator: Fundacja Edukacji Wizualnej

Współorganizatorzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fabryka Sztuki w Łodzi,

Główni partnerzy festiwalu: Miesiąc Fotografii w Mińsku, Odesa Photo Days, EPP Futures Photography ze środków Unii Europejskiej Programu Kreatywna Europa, Uniwersytet Łódzki, Szkoła Filmowa w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi,

Sponsor festiwalu: Rossmann

Centra festiwalowe: Art_Inkubator, OFF Piotrkowska,

Partnerzy wystaw Odesa Photo Days i Miesiąca Fotografii w Mińsku: EU4 Culture, Goethe Institut

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Festiwal odbywa się w ramach obchodów 600-lecia Łodzi.

Ostatnio dodane