Z życia Uczelni - Studia

Rekrutacja na studia w WSBiNoZ trwa do końca września

2021-07-19 11:25:19 | Łódź

Zastanawiacie się, gdzie jeszcze można składać dokumenty na studia? Do kiedy trwa rekrutacja i w jakich uczelniach się jeszcze odbywa? Czy dostaniecie się na wymarzone studia, choć musicie poprawić egzamin maturalny w sierpniu? Sprawdź odpowiedzi na te i inne nurtujące Was pytania dotyczące rekrutacji we wrześniu!

Sprawdź ofertę Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi >>

Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Rekrutacja na studia 2021 – do kiedy trwa?

Los z pewnością nie rozpieszcza tegorocznych maturzystów. Najpierw praktycznie półtora roku nauczania zdalnego, później zamieszanie z maturami, a teraz – oczekiwanie w napięciu na wyniki egzaminów i niepokojące trendy na Twitterze, takie jak powracający co jakiś czas hasztag #Matura2021. Ostateczne wyniki matur dla wielu osób mają decydujące znaczenie dla ich przyszłości, więc stres jest całkowicie zrozumiały – zwłaszcza teraz, gdy przygotowania i egzaminy odbywały się w tak niecodziennych okolicznościach. Warto jednak zachować spokój – nawet jeśli rekrutacje na niektórych uczelniach wyższych już ruszyły.

Wyniki matur 2021 – termin

Zdanie matury jest niezbędne do podjęcia nauki na każdej uczelni wyższej – niezależnie od tego, czy chodzi o najbardziej prestiżowe uczelnie państwowe, takie jak Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy o uczelnie prywatne. Z tego powodu niektórzy absolwenci szkół średnich mogą czuć pewien niepokój – w końcu wiele szkół wyższych z rekrutacjami ruszyło już w maju, a wyników matur jak nie było, tak nie ma.

Nie ma się jednak czym niepokoić, bo obecne oczekiwanie na wyniki maturalne nie jest ewenementem spowodowanym pandemią Covid-19, a standardem. Wyniki matur co roku są ogłaszane na przełomie czerwca i lipca. W tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna oficjalne wyniki egzaminów maturalnych ogłosi 5 lipca. Dokładnie rzecz ujmując, wyniki będą się pojawiały na internetowych kontach maturzystów 5 lipca od godziny 8:30.

Wówczas można przystąpić do rekrutacji, ale warto pamiętać, że okres składania dokumentów na wielu uczelniach nie jest zbyt długi. Przykładowo, na niektórych prestiżowych uniwersytetach ostatnim dniem rejestracji i zapisu na wybrany kierunek jest 12 lipca. Z drugiej strony, wiele uczelni wyższych, takich jak Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, rekrutację prowadzi aż do końca września.

Niezdana matura – co zrobić?

Niezdana matura z konkretnego przedmiotu to czarny scenariusz, ale niestety – dla niektórych studentów możliwy. To jednak, wbrew temu, co zdaje się sądzić wielu maturzystów, nie jest koniec świata. Maturalne egzaminy poprawkowe odbędą się we wtorek 24 sierpnia, a ich wyniki Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 10 września 2021 roku. Czy to późno? Oczywiście, że tak – wiele prestiżowych kierunków z pewnością będzie miało już zamknięte listy rankingowe. Nie jest to jednak katastrofa.

Uczelnie – zarówno państwowe, jak również prywatne – doskonale zdają sobie sprawę z tego, że część kandydatów będzie składała dokumenty rekrutacyjne w sierpniu, a także we wrześniu. Z pewnością wiele uczelni państwowych będzie ogłaszało dodatkowe rekrutacje na przełomie sierpnia i września. Pamiętaj też, że zawsze możesz zdecydować się na studia na uczelni prywatnej, takiej jak wspomniana już Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która w ofercie edukacyjnej ma między innymi prawo, psychologię, pedagogikę, kosmetologię czy dietetykę.

ip

Fot. Materiały Partnera

Słowa kluczowe: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, WSBINOZ
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Praca przedstawiciel handlowy
Dlaczego warto zostać przedstawicielem handlowym?

Poznaj wady i zalety tego zawodu!

WSBiNoZ w Łodzi - rekrutacja
Rekrutacja na studia w WSBiNoZ trwa do końca września Łódź

Dowiedz się więcej o możliwościach aplikowania na studia!

Dni otwarte w szkołach Vistula
Dni Otwarte w Szkołach Vistula 2021

Dowiedz się więcej o Dniach Otwartych w Uczelniach Vistula, które odbędą się już w dniach 26-31 lipca 2021.

Polecamy
Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych okazał się mistyfikacją tajnych agentÃłw.
Amerykańska uczelnia środkiem na oszustów wizowych. Zatrzymano 130 studentów

Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych okazał się mistyfikacją tajnych agentów.

Nauka w domu
Jak organizować sobie czas, kiedy trzeba zostać w domu?

Poznaj 5 porad, jak zbudować samodyscyplinę i nie zaniedbywać nauki podczas dystansu społecznego.

Ostatnio dodane
Praca przedstawiciel handlowy
Dlaczego warto zostać przedstawicielem handlowym?

Poznaj wady i zalety tego zawodu!

WSBiNoZ w Łodzi - rekrutacja
Rekrutacja na studia w WSBiNoZ trwa do końca września Łódź

Dowiedz się więcej o możliwościach aplikowania na studia!

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!