Edukacja - Studia

Nowa specjalność na Pracy Socjalnej – Mediator rodzinny

2018-07-10 11:04:40 | Łódź

SAN jako jedyna uczelnia na terenie Łodzi, daje możliwość uzyskania wpisu do Rejestru Sądowego Mediatorów Stałych przy Sądzie Okręgowym jako sądowy mediator rodzinny.

Studia na kierunku Praca Socjalna przygotowują pracownika społecznego zaufania, specjalizującego się w szeroko rozumianej pomocy społecznej. Student zdobywa wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, pedagogiki, kulturoznawstwa, ekonomii i prawa w zakresie pomocy społecznej i pracy socjalnej, a także kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy z jednostkami i rodzinami zagrożonymi wykluczeniem i wykluczonymi społecznie, z powodów ekonomicznych (bieda, bezrobocie), społecznych (dysfunkcja wychowawcza, niezaradność życiowa, patologie społeczne, samotność), zdrowotnych (uzależnienia, niepełnosprawność, starość).

tiry

 

DLACZEGO WARTO?

Możliwość uzyskania wpisu do Rejestru Sądowego Mediatorów Stałych przy Sądzie Okręgowym;
Możliwość praktycznego sprawdzenia wiedzy i umiejętności zawodowych oraz satysfakcjonującego startu zawodowego w Polsce oraz w krajach UE;

Unikatowy program studiów wychodzi naprzeciw aktualnemu zapotrzebowaniu wobec zmian zachodzących w polityce społecznej krajów UE, co daje możliwość zatrudnienia w wielu obszarach pomocy społecznej;
Nowatorskie kształcenie zgodne ze standardami i dyrektywami europejskimi;
Wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, posiadająca bogate doświadczenie praktyczne;
Możliwość uzyskania kompetencji do tworzenia dyscyplinarnych zespołów wsparcia i grantów w procesie asymilacji społecznej oraz rodzin wielokulturowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż na studiach na kierunku praca socjalna istnieją jeszcze dwie, przydatne, ciekawe i praktyczne specjalności:
Interwencja kryzysowa (wsparcie jednostek i grup znajdujących się w kryzysie np.: przemoc domowa, bezrobocie, bezdomność, zdarzenia traumatyczne, rodzina dysfunkcyjna, przesiedlona);
Asystent osoby zależnej (wsparcie jednostek zależnych z powodu np.: choroby/niepełnosprawności, uzależnienia, wieku, dysfunkcji społecznej, bariery kulturowej).

Dyplom ukończenia studiów daje uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego we wszystkich obszarach pomocy społecznej. Ponadto przygotowuje do egzaminów zewnętrznych, w celu uzyskania certyfikatu:
superwizora pracy socjalnej, mediatora w sytuacjach wymagających interwencji pracownika socjalnego, kuratora sądowego, mediator stały przy Sądzie Okręgowym.

Zapraszamy do rekrutacji na studia - REKRUTACJA ONLINE -

ip

fot. materiały SAN

Słowa kluczowe: mediator rodzinny, SAN, studia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DIMAQ UNI - konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą e-marketingu

Pasjonuje cię wykorzystanie nowych mediów w marketingu? Pokaż swoją pracę dyplomową i wygraj w konkursie organizowanym przez IAB Polska i SGH!

(U)chwyć naturę 2019 - wyniki konkursu

Rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzny "(U)chwyć naturę!". Oto zwycięzcy i informacje o wystawie ich prac.

Go4Poland "Wybierz Polskę!" - informacje o programie

Wielu młodych ludzi decyduje się na emigrację... Nie tędy droga! Przekonajmy się, dlaczego warto zostać i rozwijać się w Polsce.

Polecamy
reklama Nauczanie na czasie, czyli certyfikowane szkolenia IT dofinansowane w 80% przez UE
Nauczanie na czasie, czyli certyfikowane szkolenia IT dofinansowane w 80% przez UE

Wirtualna rzeczywistość coraz silniej zmienia oblicze społeczeństwa, nie pozostając bez wpływu na procesy nauczania.

FAMELAB 2013 – rozum prosi o uwagę!
FAMELAB 2013 – rozum prosi o uwagę!

Koniec z naukowym żargonem. Fascynujące badania zachwycają nie tylko specjalistów czy specjalistki.

Ostatnio dodane
DIMAQ UNI - konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą e-marketingu

Pasjonuje cię wykorzystanie nowych mediów w marketingu? Pokaż swoją pracę dyplomową i wygraj w konkursie organizowanym przez IAB Polska i SGH!

(U)chwyć naturę 2019 - wyniki konkursu

Rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzny "(U)chwyć naturę!". Oto zwycięzcy i informacje o wystawie ich prac.