Widzew lepszy od Szwajcarów

2009-03-02

W trzecim sparingu podczas zgrupowania w Tunezji Widzew odniósł trzecie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Pawła Janasa pokonali SV Muttenz, zespół szwajcarskiej 1. ligi (odpowiednik polskiej trzeciej ligi) 2:0, po golach Darvydasa Sernasa i Damiana Knery.

Litwin imponuje formą podczas przedsezonowych sprawdzianów. Wpisał się na listę strzelców w 42. minucie po tym, jak zmienił tor lotu piłki uderzonej głową przez Marcina Robaka, czym zmylił golkipera rywali. Bliski szczęścia był już 20 minut wcześniej, jednak wówczas futbolówka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Od pierwszej minuty zagrał Tomasz Lisowski, który powrócił tym samym do składu po kontuzji.

W przerwie trener łodzian wymienił wszystkich graczy z pola, pozostawiając jedynie w bramce Macieja Mielcarza. I zaraz na początku drugiej połowy wynik ustalił Damian Knera, 19-letni wychowanek Widzewa. Asystował mu Vladimir Bednar.

Skład Widzewa w tym spotkaniu wyglądał następująco:

I połowa: Mielcarz - Budka, Ukah, Bieniuk, Lisowski - Sernas, Panka, Grzeszczyk, Masłowski - Matusiak, Robak

II połowa: Mielcarz - Mazurkiewicz, Szymanek, Stawarczyk, Ceglarz - Bednar, Miloseski, Zwoliński, Jarmuż - Knera, Kowalczyk

Wiadomo już, z jakimi numerami na koszulkach będą w barwach Widzewa występowali zawodnicy pozyskani podczas zimowego okienka transferowego: Jarosław Bieniuk - 5, Darvydas Sernas - 9, Radosław Matusiak - 10, Łukasz Grzeszczyk - 24.

Bilety na poszczególne mecze Widzewa będzie można nabywać od 9 marca. Działacze łódzkiego klubu zdecydowali bowiem o wydłużeniu wyłącznej sprzedaży karnetów. Już do tej pory wykupiono ich ok. 1200.