Koncert
Mikromusic zagrali w Łodzi

Mikromusic zagrali w Łodzi

  • 2022-02-14, , godzina 20:00
  • 65-70 zł
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 15.

fot. Hubert Tkaczyński

Wystąpili

Opis

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie.  Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”
Wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych.

Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie,w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Jako support wystąpi Asia Nawojska, która tworzy, pisze, gra i śpiewa; pianistka, wokalistka, aranżer. Laureatka Ogólnopolskich Festiwali zarówno jako autorka, jak i interpretatorka m.in. I miejsca na 53. Studenckim Festiwalu Piosenki. Pomysłodawczyni i reżyserka koncertu „Lema Pamięci” organizowanego w ramach Roku Lema. Szukająca, i z radością błądząca, gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu

W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP „Kwiaty do domu”, nagrywając na niej autorski materiał. Na scenie pojawia się solowo wraz z ukochanym pianinem lub w wymarzonym trio obok wiolonczeli oraz skrzypiec. Wystąpiła m.in na SLOT Art Festiwalu, Festiwalu Kmina is Real oraz supportowała Mikromusic i Kwiat Jabłoni. W czerwcu 2021 roku wydała singiel „Czekam”.

Koncert:
19:00 Otwarcie bramek
19:30 Support Asia Nawojska
20:15 Mikromusic

ip

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Kalush Orchestra świętuje zwycięstwo w Eurowizji 2022 [WIDEO]

Zespół uczcił zwycięstwo wydając nowy klip "Stefania".

Kendrick
Kendrick Lamar powraca z nowym albumem "Mr. Morale & the Big Steppers" [WIDEO]

Czy artysta wystąpi w Polsce podczas swojej trasy koncertowej po Europie?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!