Koncert
Łódź Summer Festival na 600. Urodziny Łodzi! - dzień pierwszy

Łódź Summer Festival na 600. Urodziny Łodzi! - dzień pierwszy

  • 2023-07-28
  • Łódź

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 24.

Wystąpili

Opis

 W 2023 roku Łódź świętuje swoje 600. lecie! 

Przed łodzianami rok wypełniony wydarzeniami, których kumulacja nastąpi w ostatni weekend lipca (28.07-30.07)! Trzy letnie dni zostaną wypełnione muzyką po brzegi. W Łodzi staną aż 4 sceny koncertowe! 

Artyści 600. Urodzin Łodzi: 

Scena Główna mBanku

Franz Ferdinand - to szkocki zespół, uformowany w Glasgow w 2002 roku. Wielokrotnie byli nominowani do Grammy, dwukrotnie otrzymali nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Współpracowali z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej na świecie! LCD Soundsystem, Debbie Harry, Jane Birkin to tylko niektóre nazwiska z długiej listy ich współpracowników. W 2022 roku wydali singiel: utwór „This Fire”, który otworzył netflixowską produkcję polsko-japoński serial „Cyberpunk: Edgerunners”.

Tom Odell – ceniony brytyjski piosenkarz młodego pokolenia, którego utwór „Another love” (ponad 575 mln wyświetleń na YoutTubie!) stał się tłem dla tysięcy nagrań, będących wyrazem solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec wojny.

Odell zadebiutował w 2012 roku EPką „Songs from Another Love”, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem i zwróciła na niego uwagę wielu wpływowych dziennikarzy muzycznych. Zdobywca BRITs’ Critics’ Choice Award, nagrody, którą we wcześniejszych latach wygrały m.in. Florence & The Machine i Adele. Przed premierą pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie. Jego ostatnia płyta „Wrong Crowd” zebrała doskonałe opinie, a artysta wyprzedał w Polsce takie sale jak warszawski Torwar.

 OKI - rocznik ‘98, debiutanckim albumem “47playground” wdarł się przebojem nie tylko na 2. miejsce OLiS, ale również do rodzimego mainstreamu, gdzie skutecznie zbudował swoją pozycję na rynku muzycznym. Artystyczny potencjał potwierdził wydanym projektem “77747mixtape”, który zyskał status złotej płyty. Za oba wydawnictwa otrzymał w lutym 2021 roku nagrodę Bestseller Empiku jako odkrycie roku w kategorii “Muzyka”. 10 czerwca 2022 wydał solowy “PRODUKT47” - album, który już w przedpremierze uzyskał status złotej płyty. 

 Otsochodzi jest jedynym z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wielomilionowe odsłuchy jego kawałków na YouTube oraz status platynowej plyty tylko umocniły jego pozycję na rynku muzycznym. 

Young Igi to prekursor nowej fali rapu. Muzyka Young Igiego i jego autorskie teksty tworzą mieszankę wobec której trudno przejść obojętnie. Zasłużoną popularność przyniół mu utwór Kush na pograniczu trapu i hiphopu. 

Bedoes 2115 - budzi ogromne emocje, wzbudza kontrowersje i jest uwielbiany przez młode pokolenie za szczerość w tekstach. Każdy koncert to rewelacyjny kontakt z publicznością i niesamowite widowisko artystyczne – wystarczy przypomnieć, że podczas Great September artysta większość utworów zarapował, stojąc wśród kilkutysięcznej publiczności.

Pezet - od ponad dwóch dekad utrzymuje się na wymagającej hip-hopowej scenie, przeszedł przez wszystkie etapy powstawania polskiego hip-hopu. W dorobku artystycznym Pezeta znajdują się albumy już uznane za klasyki polskiej muzyki. „Muzyka poważna”, „Muzyka klasyczna” czy „Muzyka rozrywkowa” na stałe wpisały się w kanon polskiej sceny. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów.

Natalia Szroeder - to artystka, której dotychczasowe, niezwykle oryginalna droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów twórczej aktywności. Podbija serca widzów i słuchaczy dużych festiwali muzycznych i aktywnie bierze udział w projektach i duetach z największymi artystami - m.in. Ralphem Kamińskim czy Pezetem. Współpracowała także z Janem Młynarskim, Vito Bambino oraz Quebonafide. W dotychczasowym dorobku ma podwójne platynowe płyty za single pochodzące z albumu “NATinterpretacje”, który pokrył się złotem. Obecnie, pracuje nad nowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na ten rok.

bryska - to osobowość muzyczna na miarę Sii. Niezwykły głos artystki, ciekawa barwa oraz sceniczne alter-ego przyciągają na koncerty publiczność w każdym wieku. Łączy energiczne, kompozycje z wzruszającą warstwą liryczną, w której nie boi się podejmować mocnych tematów. 

Sorry Boys - to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się w 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję Sorry Boys jako zespołu nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania.

IGO - czyli Igor Walaszek ma za sobą niezwykle udany sezon festiwalowy. Zagrał na największych polskich festiwalach, był częścią Męskiego Grania i co najważniejsze, debiutował z pierwszym solowym albumem „Igo”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków, a utwór „Helena” uzyskał status podwójnej platyny. Latem, 2022r. zagrał w Łodzi wyprzedany koncert na Letnisku Księży Młyn, gdzie zaprezentował najnowsze utwory.

Artur Rojek - polski muzyk, wokalista, autor tekstów i kompozytor, członek zespołów Myslovitz (1992–2012) i Lenny Valentino (1998–2001). Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Off Festivalu.

Pidźama Porno - powstała w grudniu 1987 roku z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego i Andrzeja Kozakiewicza, ówczesnych studentów poznańskiego uniwersytetu. W 1989 roku nagrali swój pierwszy materiał, zatytułowany „Ulice jak stygmaty”. Równocześnie zadebiutowali na Dużej Scenie Festiwalu w Jarocinie, Festiwalu w Sopocie i jako pierwsza polska kapela undergroundowa zagrali w Pradze.

ip

 

 

 

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne