Koncert
Dave Holland

Dave Holland

  • 2023-03-20
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Opis

Dave Holland to znany basista, kompozytor i lider wielu zespołów, zdobywca nagród Grammy oraz tytułu NEA Jazz Master. Napędza go pasja do muzyki we wszystkich stylach. Właśnie dzięki tem może pochwalić się trwającą ponad 50 lat karierą. W trakcie koncertu towarzyszyć mu będą członkowie jego kreatywnej grupy: perkusista Eric Harland i gitarzysta Kevin Eubanks.

Holland jest przewodnikiem w dziedzinie basu akustycznego i elektrycznego. Dorastał w czasach, gdy gatunki muzyczne – jazz, rock, funk, awangarda, folk, muzyka elektroniczna i inne – swobodnie mieszały się ze sobą, tworząc nowe muzyczne ścieżki. Był czołowym członkiem pokolenia, które przeniosło jazzową grę na kontrabasie z jej swingowej spuścizny do współczesnej ery, rozszerzając melodyczne i ekspresyjne możliwości instrumentu. Wirtuozerska technika i rytmiczne wyczucie Hollanda, oparte na otwartym szacunku dla ogromnej liczby stylów i dźwięków, jest powszechnie szanowane i cieszy się dużym zainteresowaniem.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Dave Holland "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Łódź, koncerty Łódź na dziś, koncerty Łódź jutro, koncerty Łódź w tym tygodniu, koncerty Łódź na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Roxie Węgiel przedstawia nowy album "13+5" [WIDEO]

Ten album to nowa odsłona dodaje artystka.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!