Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk - Radioheadycznie

Kiedy2018-07-12
Za ile25
GdzieKlub Wytwórnia
Łódź

Kup bilety na koncert Moniki Borzym, która wystąpi 12 lipca w łódzkim klubie Wytwórnia w ramach XI Letniej Akademii Jazzu. Artystka zaprezentuje repertuar grupy Radiohead. Największe przeboje Radiohead w interpretacji Moniki Borzym - bilety na koncert już w sprzedaży! Utwory Radiohead na trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gambę i trio fortepianowe? Dlaczego nie! Interpretacji piosenek tej fenomenalnej brytyjskiej grupy podjęła się utalentowana polska wokalistka jazzowa, Monika Borzym, a do współpracy zaprosiła jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia i zdobywcę dwóch Fryderyków - Nikolę Kołodziejczyka, który zajął się przygotowaniem wyjątkowych aranżacji tego projektu. Kto kocha Radiohead i kto ceni sobie twórczość Moniki i Nikoli, nie może przegapić tego koncertu. W składzie oprócz szerokiego instrumentarium znajdują się wyjątkowi muzycy, zarazem przyjaciele artystki, między innymi wokalistka i multiinstrumentalistka Marta Zalewska.

Tak o projekcie wypowiada się Monika: ,,Muzyka Radiohead nie jest łatwa w wykonaniu. Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt proste do śpiewania i nie są wyzwaniem natury wokalnej, stąd moje upodobanie do śpiewania coverów wybitnych artystów".Na scenie Wytwórni usłyszymy zarówno rozdzierające serca ballady, jak i rytmiczne, optymistyczne utwory. Słowem - te piosenki, które Monika lubi najbardziej. ,,15 Step", ,,Weird Fishes/Arpeggi", ,,Optimistic" czy ,,Knives Out", to tytuły niektórych z nich.Monika Borzym jest wokalistką określaną mianem ,,polskiego muzycznego towaru eksportowego" w najlepszym wydaniu. Na koncie ma cztery płyty oraz współpracę ze śmietanką światowego jazzu, m.in. z Aaronem Parksem, Ericiem Harlandem, czy Gilem Goldsteinem. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu.Współpraca muzyczna z Nikolą Kołodziejczykiem to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Artysta nie boi się eksperymentować i znany jest ze swojej niezwykłej oryginalności oraz dbałości o szczegóły. To właśnie spod jego ręki wyszły takie dzieła, jak ,,Barok Progresywny" na instrumenty historyczne, ludowe i współczesne, ,,Koncert Brzeziński" na maszyny do szycia, maszyny do pisania i dziewięciu instrumentalistów, utwór ,,Instant Ensemble" na komponowanie strumieniowe w czasie rzeczywistym dla siedmiu instrumentalistów, a także suita ,,Wolność" na orkiestrę AUKSO i solistów Samuela Blasera oraz Tomasza Dąbrowskiego, która została skomponowana specjalnie na koncert finałowy 10. Letniej Akademii Jazzu. Koncert Monika Borzym Radioheadycznie bilety już dostępne!

Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-09-29L.U.C. & RBE & Goście: Kompozytorzy Filmowi EmigracjiKlub Wytwórnia
2018-11-11Sting i ShaggyAtlas Arena
2018-11-18Procol Harum
2018-11-27Slayer + Lamb of God, Anthrax, Obituary
2018-12-14Taco HemingwayKlub Wytwórnia
2018-12-15A Perfect CircleTauron Arena
2018-12-31Karta podarunkowa eBilet - doskonały prezent bez wysiłku, dla każdego!
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama