Koncert
Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk - Radioheadycznie

Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk - Radioheadycznie

  • 2018-07-12
  • 25
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Opis

Kup bilety na koncert Moniki Borzym, która wystąpi 12 lipca w łódzkim klubie Wytwórnia w ramach XI Letniej Akademii Jazzu. Artystka zaprezentuje repertuar grupy Radiohead. Największe przeboje Radiohead w interpretacji Moniki Borzym - bilety na koncert już w sprzedaży! Utwory Radiohead na trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gambę i trio fortepianowe? Dlaczego nie! Interpretacji piosenek tej fenomenalnej brytyjskiej grupy podjęła się utalentowana polska wokalistka jazzowa, Monika Borzym, a do współpracy zaprosiła jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia i zdobywcę dwóch Fryderyków - Nikolę Kołodziejczyka, który zajął się przygotowaniem wyjątkowych aranżacji tego projektu. Kto kocha Radiohead i kto ceni sobie twórczość Moniki i Nikoli, nie może przegapić tego koncertu. W składzie oprócz szerokiego instrumentarium znajdują się wyjątkowi muzycy, zarazem przyjaciele artystki, między innymi wokalistka i multiinstrumentalistka Marta Zalewska.

Tak o projekcie wypowiada się Monika: ,,Muzyka Radiohead nie jest łatwa w wykonaniu. Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt proste do śpiewania i nie są wyzwaniem natury wokalnej, stąd moje upodobanie do śpiewania coverów wybitnych artystów".Na scenie Wytwórni usłyszymy zarówno rozdzierające serca ballady, jak i rytmiczne, optymistyczne utwory. Słowem - te piosenki, które Monika lubi najbardziej. ,,15 Step", ,,Weird Fishes/Arpeggi", ,,Optimistic" czy ,,Knives Out", to tytuły niektórych z nich.Monika Borzym jest wokalistką określaną mianem ,,polskiego muzycznego towaru eksportowego" w najlepszym wydaniu. Na koncie ma cztery płyty oraz współpracę ze śmietanką światowego jazzu, m.in. z Aaronem Parksem, Ericiem Harlandem, czy Gilem Goldsteinem. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej w słynnej szkole przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podróż za ocean i nauka w John Hersey High School potwierdziła, że jej drogą jest śpiewanie jazzu.Współpraca muzyczna z Nikolą Kołodziejczykiem to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Artysta nie boi się eksperymentować i znany jest ze swojej niezwykłej oryginalności oraz dbałości o szczegóły. To właśnie spod jego ręki wyszły takie dzieła, jak ,,Barok Progresywny" na instrumenty historyczne, ludowe i współczesne, ,,Koncert Brzeziński" na maszyny do szycia, maszyny do pisania i dziewięciu instrumentalistów, utwór ,,Instant Ensemble" na komponowanie strumieniowe w czasie rzeczywistym dla siedmiu instrumentalistów, a także suita ,,Wolność" na orkiestrę AUKSO i solistów Samuela Blasera oraz Tomasza Dąbrowskiego, która została skomponowana specjalnie na koncert finałowy 10. Letniej Akademii Jazzu. Koncert Monika Borzym Radioheadycznie bilety już dostępne!

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Monika Borzym & Nikola Kołodziejczyk - Radioheadycznie"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Łódź, koncerty Łódź na dziś, koncerty Łódź jutro, koncerty Łódź w tym tygodniu, koncerty Łódź na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Ariana Grande -  breathin
Ariana Grande w klipie do piosenki "Breathin" [WIDEO]

Teledysk obrazuje utwór z albumu "Sweetener".

Konkurs Ziaja