Literatura
Spotkanie z Jackiem Kluczkowskim wokół książki "Przypadki i wpadki dyplomaty"

Spotkanie z Jackiem Kluczkowskim wokół książki "Przypadki i wpadki dyplomaty"

  • 2023-11-14, , godzina 18:00
  • Księgarni Odkrywcy, ul. Narutowicza 46, Łódź

Opis

W najbliższy wtorek, 14 listopada o godz. 18.00 Wydawnictwo CZYTELNIK  zaprasza na spotkanie z dziennikarzem, byłym ambasadorem w Ukrainie, łodzianinem -  Jackiem Kluczkowskim wokół jego książki „Przypadki i wpadki dyplomaty” w Księgarni Odkrywcy  w Łodzi (ul. Narutowicza 46).

„Przypadki i wpadki dyplomaty” to fascynująca opowieść o niuansach i zawiłościach świata polityki. Z elegancją dyplomaty, ale także ze swobodą i dystansem wobec siebie oraz historycznych zawirowań, autor pokazuje czytelnikom nie tylko zaplecze codziennej pracy w polityce i dyplomacji, ale także odsłania kulisy kluczowych wydarzeń, rozgrywających się na arenie politycznej Polski i Ukrainy w czasach międzynarodowych napięć i przetasowań na scenie politycznej Europy.

Moja droga do służby zagranicznej nie była typowa i właściwie nie pasuje do żadnego modelu kariery – ani do ściśle profesjonalnego, ani do politycznego. Najważniejsze w moim życiu okazało się doświadczenie ukraińskie i jemu poświęcona jest istotna część tej książki. Dzięki pracy dziennikarskiej znalazłem się po raz pierwszy w Ukrainie, której historia i współczesność mnie zafascynowały. Później, jako anonimowy prezydencki ghostwriter, zapoznawałem się z praktycznym uprawianiem dyplomacji. Zawsze przydawały mi się zamiłowanie do historii, doświadczenia z pracy dziennikarskiej oraz osobiste kontakty z ludźmi różnych profesji, różnych generacji i różnych poglądów, nawiązane w latach pracy za wschodnią granicą Polski­. – Jacek Kluczkowski, Przypadki i wpadki dyplomaty

O AUTORZE

Jacek Kluczkowski (ur. 1953) – dziennikarz i dyplomata, z wykształcenia historyk. Należał do zespołów redakcyjnych m.in. tygodnika „itd” oraz „Sztandaru Młodych”. Od lat 90. pełnił różne funkcje w centralnej instytucjach państwa, kolejno w zespołach współpracowników: prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, marszałka Sejmu Marka Borowskiego i premiera Marka Belki. Zajmował się m.in. problematyką stosunków polsko-ukraińskich, został członkiem Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy oraz uczestnikiem Forum Polsko-Ukraińskiego. W 2004 r. brał udział w mediacjach w Kijowie podczas ukraińskiej „pomarańczowej rewolucji”. Od roku 2005 do 2010 był ambasadorem Polski w Ukrainie, a w latach 2011–2015 w Kazachstanie i Kirgistanie.

Polecamy
Ostatnio dodane
ParyÅź: Lewy Brzeg
"Paryż: Lewy Brzeg" to nowa powieść z Uniwersum Metro 2033

To na wskroś dojrzała, mroczna i misternie utkana historia!

EGMONT MANGA
Manga od DC w komiksach Egmont Polska - jakie tytuły nadchodzą?

Poznamy przygody Batmana, Jokera i Supermana!