Niezbędnik - Kobieta

Jaki rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się w małżeńskiej sypialni?

2020-03-12 08:56:50 | Łódź
Zakup materaca do sypialni powinien być dobrze przemyślany. Jeżeli wybierzemy model niedopasowany do naszych preferencji, codziennie będziemy budzili się niewyspani, zmęczeni i zdenerwowani. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca do małżeńskiej sypialni.
materac do małżeńskiej sypialni

Jaki powinien być rozmiar materaca w małżeńskiej sypialni?

Zacznijmy od kwestii wyboru odpowiedniego rozmiaru materaca. Ta decyzja będzie miała duży wpływ przy doborze twardości, a także wypełnienia. Małżeństwa oraz pary mogą wybierać między dwoma rozwiązaniami. Pierwsze z nich to zakup jednego podwójnego materaca, na którym bez problemu pomieści się para. Powinniśmy zadbać o to, aby każdy użytkownik miał przestrzeń umożliwiającą swobodną zmianę pozycji podczas snu. Dlatego też nie może być mniejsza niż podwójna wartość optymalnej szerokości dla jednej osoby. Standardowo będzie to 140 cm. Jednak pamiętajmy, że wiele zależy od wagi użytkowników. Jeżeli jeden z partnerów jest cięższy, warto zainwestować w szerszy materac. Warto zwrócić uwagę również na długość. Większość znanych marek na przykład Hilding udostępnia swoim klientom modele o długości 200 cm. Kiedy użytkownik jest wyższy, należy dopasować materac tak, aby stopy nie wystawały poza krawędź. 

Drugie rozwiązanie polega na zakupie dwóch pojedynczych materacy. W takiej sytuacji optymalna szerokość wynosi 70 cm dla jednej osoby. Wiele osób decyduje się na takie wyjście ze względu na możliwość zastosowania różnej wartości oraz wypełnienia materacy. Jednak nie zapominajmy, że wiąże się to z powstaniem szczeliny, w którą możemy po prostu wpadać przy obracaniu się z boku na bok lub przytulaniu do partnera. Ponadto zakup dwóch osobnych materacy może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Wiąże się to z dodatkowym kosztem za materac nawierzchniowy. 

materac do małżeńskiej sypialni

Jak dobrać twardość materaca dla małżeństwa?

Wiele osób obawia się, że zakup jednego materaca będzie wiązał się z niewyspaniem dla jednego lub nawet obu partnerów. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas ma inne preferencje, różnimy się wagą i wzrostem. Dlatego też wybór idealnie twardego materaca może być prawdziwym wyzwaniem. W takich sytuacjach musimy pójść na kompromis lub skorzystać z modeli z 7 różnymi strefami twardości. Dzięki temu idealnie dopasuje się do naszego kształtu ciała, zapewniając odpowiednią elastyczność punktową. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe warstwy filcu lub kokosu, zwiększając twardość materaca. W ten sposób uzyskamy idealne wsparcie kręgosłupa bez względu na wagę. Warto również zwrócić uwagę na pianki termoelastyczne. Będą dobrym rozwiązaniem dla lżejszych osób lub użytkowników preferujących miękkie powierzchnie. Kładąc się spać, poczujemy przyjemne otulenie. Materac Hilding Salsa z pianką Visco gwarantuje zmniejszenie napięcia mięśni oraz odciążenie kręgosłupa.  

Jeżeli nie mamy pewności, które z tych rozwiązań będzie lepsze, warto skorzystać z pomocy specjalistów w sklepie stacjonarnym lub porozmawiać na czacie z ekspertami sennamaterace.pl.

Jaki rodzaj wypełnienia materaca będzie najlepszy?

W powyższej analizie wspomnieliśmy o piance termoelastycznej Visco. Jest to jeden z materiałów wykorzystywanych przy produkcji materaców dla par Hilding Cha-Cha. Cała konstrukcja składa się w tym przypadku z pojedynczych sprężyn otoczonych kieszonkami z pianki Visco. Dzięki temu ruchy oraz dźwięki wytwarzane podczas poruszania są tłumione. Ponadto gwarantuje ona bardzo dobrą wentylację, co zapobiega namnażaniu się roztoczy i innych alergenów. Jednocześnie należy zaznaczyć, że połączenie pianki oraz systemu sprężynowego będzie idealnym rozwiązaniem również dla osób cięższych. Chcesz wiedzieć więcej na temat materacy piankowych?

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com

Słowa kluczowe: modele, dopasowanie, cechy, dla dwojga
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Spis promocji w jednym miejscu
Sposób na tanie zakupy

Dowiedz się, jak oszczędzać podczas wypraw do sklepów!

Chłopcy
Dzień Chłopaka 2020 - co kupić na prezent?

Nie masz pomysłu na upominek z okazji Dnia Chłopaka? Dowiedz się, co warto podarować.

5 powodów dla których warto mieć rośliny u siebie w domu!

Dowiedz się, dlaczego warto udekorować dom za pomocą roślin i jak nie przepłacić.

Polecamy
Zobacz, jak wyczyścić nagrobek, w zaleÅźności od materiału, z ktÃłrego jest wykonany.
Jak wyczyścić nagrobek?

Zobacz, jak wyczyścić nagrobek, w zależności od materiału, z którego jest wykonany!

Świąteczne dylematy - jaką choinkę wybrać?

Świerk, sosna, jodła - jakie drzewko kupić na Boże Narodzenie?

Ostatnio dodane
Spis promocji w jednym miejscu
Sposób na tanie zakupy

Dowiedz się, jak oszczędzać podczas wypraw do sklepów!

Chłopcy
Dzień Chłopaka 2020 - co kupić na prezent?

Nie masz pomysłu na upominek z okazji Dnia Chłopaka? Dowiedz się, co warto podarować.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?