Aktualności - Juwenalia

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2018 - znamy część wykonawców

2018-05-16 14:57:31 | Łódź

8-9 czerwca 2018 odbędą się Juwenalia Politechniki Łódzkiej. Poznaliśmy część artystów, którzy wystąpią w tym roku. Sprawdź, czy Twój ulubiony wykonawca zagra w Łodzi!

Normalsi, czyli łódzki zespół rockowy, założony przez Piotra "Chypisa" Pachulskiego i Adama Marszałkowskiego w 1999 roku. Dorobek twórczy łódzkich Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu doprowadziły do powstania widowiska rockowego "Łajza" (prapremiera – styczeń 2013). Oparty na tekstach i muzyce Normalsów spektakl "Łajza" przyniósł Normalsom uznanie środowisk artystycznych i publiczności, interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną – w tym przypadku dziełami J.S. Bacha w interpretacji skrzypka Michała Jelonka. Zespół ma na koncie dwa debiutanckie albumy.

Ludzie Sztosy czyli Dwa Sławy - łódzki zespół hip-hopowy założony w 2006 przez Jarosława "Astka" Steciuka, członka zespołu UstinsTrumentaliX, i Radosława "Rado Radosnego" Średzińskiego, członka zespołu Uśpione Miasto. Zespół zadebiutował nielegalem "Dla sławy" (2007), który ukazał się nakładem niewielkiej oficyny 16 Wersów. Obecnie zespół po dużym sukcesie wydawniczym z płytą "Dannys Flow" wydał krążek zatytułowany "Coś przerywa" z którym obecnie wyruszył w trasę koncertową. Na nowym albumie dograli się tacy artyści jak KęKę czy Jarecki.

DJ Hazel - jeden z najlepszych DJów w Polsce oraz producent muzyczny, uhonorowany tytułem "Najszybsze Ręce Europy". Grał w warszawskich klubach. Zdobył mistrzostwo Polski DMC w kategorii "miksowanie do tańca". Od tego momentu rozpoczął współpracę z firmą Pioneer i do dzisiaj wchodzi w skład Pioneer DJ's Team – grupy osób prezentującej i testującej sprzęt tej marki. DJ Hazel jest czasem kojarzony z prześmiewczymi tekstami, wierszykami i historyjkami wymawianymi podczas niektórych występów m.in. tytuły "Weź pigułkę", "Legenda o żółtym serze", "Bo najważniejsza jest!!!" itp. Jest to częściowo związane ze zjawiskiem wiksy. Zdobył nagrodę Dance Music Awards 2013 w kategorii Polska Club DJ. W 2015 roku podpisał umowę z wytwórnią Ultra Records i dołączył do Ultra Music.

oraz

VNM - pierwszy raper w historii polskiego hip-hopu, który, nie mając w dorobku oficjalnie wydanego albumu, znalazł się na okładce hiphopowego pisma. Aktywny na scenie hip-hopowej od roku 2000. W 2005 roku razem z zespołem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo, organizowany był przez szczecińską audycję radiową WuDoo. 21 grudnia 2014 w serwisie YouTube muzyk opublikował utwór pt. "Linie" będący odpowiedzią na wiele nominacji w #Hot16Challenge. Kompozycja wyprodukowana przez B.Melo została nagrana w warszawskim Otra Barwa Studio. W przeciwieństwie do innych uczestników akcji raper nagrał pięciominutowy utwór do którego teledysk zrealizowała grupa filmowa Marathon Films.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: juwenalia 2018, koncerty, artyści, Politechnika Łódzka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
sesja z wodą
Sesja z wodą

Sesja coraz bliżej, a wraz z nią egzaminy, kolokwia i dużo nauki. Wszystko to skutkuje zwiększonym obciążeniem naszego organizmu. W jaki sposób możemy pomóc sobie w tym czasie?

koncerty juwenaliowe
Jak kupić online bilet na imprezę?

Sprawdźcie, gdzie i jak kupić bilety na nadchodzące koncerty!

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2019 - relacja z imprezy [ZDJĘCIA] Łódź

Impreza Politechniki Łódzkiej przyniosła uczestnikom wspaniałych koncertów i wielu innych atrakcji. Poczujcie klimat studenckiej zabawy dzięki fotorelacji!

Polecamy
Pochód studentów w Łodzi 2019 - dobra zabawa i wymyślne przebrania [ZDJĘCIA] Łódź

Zobacz jak bawili się studenci z Łodzi podczas pochodu!

koncerty juwenaliowe
Jak kupić online bilet na imprezę?

Sprawdźcie, gdzie i jak kupić bilety na nadchodzące koncerty!

Polecamy
Ostatnio dodane
sesja z wodą
Sesja z wodą

Sesja coraz bliżej, a wraz z nią egzaminy, kolokwia i dużo nauki. Wszystko to skutkuje zwiększonym obciążeniem naszego organizmu. W jaki sposób możemy pomóc sobie w tym czasie?

koncerty juwenaliowe
Jak kupić online bilet na imprezę?

Sprawdźcie, gdzie i jak kupić bilety na nadchodzące koncerty!