Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
31. Finał WOŚP 2023 w Łodzi - program

31. Finał WOŚP 2023 w Łodzi - program

 • 2023-01-29
 • Łódź

Opis

XXXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 - program w Łodzi 

WOŚP 2023 w Manufakturze

 • MOTOCYKLE. W pasażach galerii handlowej pojawią się maszyny łódzkich klubów motocyklowych Brotherhood, Born To Ride MC Poland, Boruta MC Poland, Berserkers, Dark Squadron, Korsarze i Blue Rangers. Motocykliści to od wielu lat jedni z najbardziej zaangażowanych wolontariuszy WOŚP, dzięki którym będzie można oglądać m.in. klasyczne harleye, choppery, motocykle turystyczne i ścigacze. 
 • ZŁOTE SERCE. W wejściu głównym galerii tradycyjnie pojawi się Złote Serce SKN Inwestor, którego budowę wspierać będą złote monety groszówki darczyńców. 
 • SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM HOŁOWCZYCEM. BioGen zaprasza na wystawę złotych serduszek i spotkanie z  wyjątkowym gościem, kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem. 
 • ATRAKCJE DLA DZIECI. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – na dzieciaki czekać będą iluzjoniści, cyrkowcy, akrobaci, animatorzy malujący twarze, a specjalne pokazy tańca dadzą młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio. 
 • DRUKARKA 3D. Na drukarce 3D będzie można wydrukować sobie serduszka i inne gadżety. 
 • ZRÓB BADANIA. Z kolei w małej rotundzie studenci z IFMSA zapraszają do Szpitala Pluszowego Misia, gdzie przekażą najważniejsze instrukcje dotyczące udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran. Studenci przeprowadzą też podstawowe badania: pomiaru ciśnienia i glikemii przygodnej, testy w kierunku HCV, pomiary składu ciała, przekażą porady dietetyczne, a także opowiedzą o profilaktyce depresji i higienie snu. 
 • COSPLAY. W galerii spotkać będzie można też studentów Politechniki Łódzkiej i Iron Warriors Team i ich wyjątkowe pojazdy dwukołowe, a także cosplayerów w kostiumach z popularnych filmów.
 • MILITARIA. Na niedzielę zaplanowano mnóstwo atrakcji na rynku Manufaktury. Miłośnicy militariów mogą skierować swoje kroki do wystaw sprzętu wojskowego, gdzie znajdą też motocykle z okresu II wojny światowej, zabytkowe samochody retro, samochody off-road, a nawet halftrucka! 
 • DRAPIEŻNE PTAKI. Wsparcie Orkiestrze jak co roku okaże Polski Związek Łowiecki – jego sokolnicy zaprezentują majestatyczne ptaki drapieżne, a także opowiedzą o ich specyficznej tresurze. 
 • WOJSKOWE OPOWIEŚCI. Pojawią się też przedstawiciele Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” – wrzućcie datek do puszki i posłuchajcie wspaniałych wojskowych opowieści!
 • ZWIERZĘTA. Czworonożni podopieczni OTOZ Animals Łódź wywołają uśmiech na niejednej twarzy. 
 • SYMULATORY VR. Wyrzut adrenaliny zapewnią podnośniki koszowe Rival i symulatory VR – odważycie się zrobić zdjęcie finału z wysokości? 
 • KRWIOBUS. Przed wejściem do galerii zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – aby oddać krew, wystarczy się zarejestrować i zgłosić do mobilnego centrum poboru. 
 • FIGLORAJ. Zaraz obok miejsce zagrzeje kolorowy autobus Fundacji Happy Kids – a w nim figloraj ze zjeżdżalnią i torem przeszkód! Przed pojazdem znajdzie się też namiot z atrakcjami dla dzieci – malowaniem twarzy, balonami i wieloma innymi. 
 • STRAŻ POŻARNA. W tegorocznym finale nie może zabraknąć także służb mundurowych – na rynku Manufaktury pojawi się aż pięć jednostek Straży Pożarnej wraz z wozami i specjalistycznym sprzętem. 
 • SZKOCKIE DUDY. Wyjątkowy pokaz da też lubiana przez łodzian Orkiestra Pipes&Drums, której szkockie dudy za każdym razem robią piorunujące wrażenie!
 • SCENA GŁÓWNA. Na muzycznej scenie finałowej na rynku Manufaktury zagrają lokalne zespoły i nie tylko. Na scenie usłyszycie m.in. Nation of Wild, Let See Thin, Sebastiana Wojtczaka czy Black Radio. 
 • O godzinie 20 światełko do nieba – w nietuzinkowej formie!

-----

Informacja dla sztabów:
Organizujesz imprezę w ramach WOŚP w 2023 roku? Jesteś szefem lub członkiem sztabu i posiadasz informacje na temat programu WOŚP w Łodzi?
Napisz do nas: wosp@dlastudenta.pl
Opublikujemy program wszystkich wydarzeń w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry w Łodzi.

Gramy z Wami kolejny rok!

Polecamy
Ostatnio dodane
Policz się z cukrzycą
Wystartował wirtualny bieg "Policz się z cukrzycą"

5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu o dowolnej porze.

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).