Wiadomości - Artykuły

OC w Łodzi znowu drożeje! Kto zapłaci najwięcej?

2017-10-02 12:46:38 | Łódź

W I półroczu 2017 r. kierowcy z Łodzi mogli odpocząć od dynamicznych wzrostów cen OC. Drugie półrocze nie zapowiada się jednak tak optymistycznie. Sprawdziliśmy, o ile w III kwartale podrożały obowiązkowe polisy OC i kto obecnie płaci najwięcej za ubezpieczenie pojazdu.

OC

Specjaliści internetowej porównywarki Najtaniej u Agenta dostarczyli nam aktualne informacje na temat cen OC dla mieszkańców Łodzi*. Niestety, nie mamy dobrych wieści. Średnie najniższe ceny obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu w naszym mieście znacznie wykraczają poza średnią krajową. W dodatku, w III kwartale 2017 roku polisy OC ponownie podrożały.

Składki OC dla Łodzi wyższe od średniej krajowej. Dlaczego?

W I półroczu 2017 roku koszt najtańszego ubezpieczenia OC dla kierowców z Łodzi utrzymywał się na stabilnym poziomie i wynosił średnio 909 złotych. Natomiast w trzecim kwartale br. koszt najtańszej polisy wzrósł do 955 zł.

Aktualne stawki najtańszego ubezpieczenia OC dla Łodzi są wyższe o ok. 17% od średniej krajowej. Obecnie (we wrześniu br.) kierowcy w całym naszym kraju płacą średnio za polisę OC 813 złotych. Tymczasem na najtańsze OC w Łodzi trzeba wydać 950 zł. Z czego może wynikać zaostrzona polityka cenowa towarzystw ubezpieczeniowych względem mieszkańców Łodzi?

Im bardziej ruchliwe i zatłoczone ulice, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku lub kolizji. Łódź jest trzecim miastem pod względem liczby ludności. To jeden z największych w Polsce ośrodków przemysłowych, kulturalnych i akademickich. Miasto stanowi również ważny węzeł komunikacyjny. Przebiegają tutaj autostrady, drogi ekspresowe i krajowe. Trudno się więc dziwić, że towarzystwa ubezpieczeniowe szacują dla Łodzi wyższe ryzyko ubezpieczeniowe.

Młodzi kierowcy kontra starsi właściciele pojazdów. Kto wydaje więcej na OC?

Według specjalistów Najtaniej u Agenta, tanie ubezpieczenie OC mają szansę kupić doświadczeni kierowcy z Łodzi, którzy wypracowali maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę. W gorszej sytuacji znajdują się młode osoby. Aktualnie (wrzesień 2017 r.), właściciele pojazdów zarejestrowanych w Łodzi, którzy nie przekroczyli 30 roku życia, płacą za najtańsze ubezpieczenie OC 1809 złotych. Tymczasem średni koszt ubezpieczenia OC dla starszych mieszkańców tego miasta wynosi 829 złotych i jest niższy o 118%.

Model samochodu ma znaczenie

Wiek właściciela samochodu nie jest jedynym kryterium podczas wyceny polisy OC. Równie ważny będzie rodzaj pojazdu i pojemność jego silnika. Co ciekawe, znaczenie ma nawet model auta. Za jaki samochód płaci się w Łodzi najwięcej?

Ubezpieczenie auta poprzez najtaniejuagenta.pl kupują posiadacze wielu marek samochodów. Specjaliści z internetowej porównywarki* wyłonili spośród nich 10 najpopularniejszych modeli. Okazuje się, że we wrześniu br. najdroższe propozycje ubezpieczenia OC otrzymują posiadacze BMW i Audi (odpowiednio 1194 zł i 1069 zł). Nieco niższe stawki dotyczą właścicieli popularnego Fiata (1027 zł). Najmniej za ubezpieczenie OC płacą właściciele Skody (724 zł) i samochodów marki Renault (850 zł). Pośrodku rankingu cenowego uplasowali się posiadacze takich marek, jak:

 • Toyota: 855 zł
 • Peugeot: 859 zł
 • Ford: 891 zł
 • Volkswagen: 897 zł
 • Opel: 910 zł

Jak kupić najtańsze OC w Łodzi?

Mieszkasz w Łodzi, chcesz uniknąć podwyżek i kupić najtańszą polisę OC? Przedstawione powyżej średnie stawki za OC potraktuj tylko poglądowo. Pamiętaj, że na cenę polisy wpływa znacznie więcej od wymienionych czynników. Nawet z pozoru mało znaczących, jak np.: stan cywilny, wykonywany zawód czy ilość posiadanych dzieci. Dlatego najlepszym sposobem na zakup taniego OC jest indywidualne porównanie ofert wielu ubezpieczycieli i wybranie spośród nich najtańszej propozycji. Pomoże Ci w tym np. internetowa porównywarka OC, która zestawia oferty ubezpieczenia kilkunastu towarzystw.

*  mediana najniższych cen OC na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki najtaniejuagenta.pl przeprowadzonych od stycznia 2017 r. do września 2017 r.

Najtańsze sposoby ubezpieczenia auta możemy znaleźć pod adresem https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-samochodu/.

Artykuł Zewnętrzny

Słowa kluczowe: ubezpieczenie auta, nieszczęśliwy, OC, AC, wypadek, odszkodowanie, obowiązkowa polisa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • studenty [0]
  endriu
  2017-10-02 22:26:47
  student na kasie nie śpi, szukałem gdzie dobrze i taniej. YU i mam 800 zł/mc
Zobacz także
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Strzelanina w szwedzkim mieście Malmö

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Polecamy
Nie masz pracy? Idź do kopalni!
Nie masz pracy? Idź do kopalni!

Banki i agencje reklamowe zwalniają, a kopalnie zatrudniają. Mają po 10 aplikacji na miejsce, a CV ślą im nawet świeżo upieczeni socjolodzy i doktorzy filozofii

Lwy, żyrafy i Botswana [WIDEO]
Lwy, żyrafy i Botswana [WIDEO]

Botswana notuje najwyższy wzrost gospodarczy na świecie, dzięki wydobyciu diamentów. Niestety kraj boryka się z epidemią AIDS, co trzeci mieszkaniec zarażony jest wirusem HIV.

Ostatnio dodane
Legalna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski senat we wtorek przegłosował ustawę.

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.
Kontener jako element ogrodu działkowego? To możliwe!

Mobilne kontenery mogą być idealnym uzupełnieniem działki.

Kupony i kody rabatowe