Wiadomości - Artykuły

Łódź Tattoo Konwent 2023 za nami [FOTO]

2023-11-20 10:28:59 | Łódź

W niedzielny wieczór zakończył się kolejny spektakularny weekend w świecie sztuki tatuażu - Łódź Tattoo Konwent 2023. Była to czwarta z kolei odsłona imprezy w tym roku. Festiwal, wspierany przez markę Perła, zgromadził w halach Łódź-Expo 400 tatuatorów, stając się jedną z ważniejszych branżowych imprez w kraju. Spośród wszystkich artystów zostali wyłonieni autorzy najlepszych tatuaży. Konkurencja była spora - do konkursów zgłoszono niemal 600 wzorów.

Zobacz zdjęcia z Tattoo Konwent 2023>>

Tattoo Konwent to największy cykl konwencji tatuażu w Polsce, który od lat przyciąga osoby związane ze środowiskiem tatuatorskim i piercerskim. Wydarzenie to jest szczególnie atrakcyjne zarówno dla profesjonalistów z branży, jak i miłośników tatuażu i tatuażowego stylu życia. Doświadczeni artyści cenią sobie konwent jako targi, na których mogą regularnie spotykać kolegów po fachu. Pozostali uczestnicy mają zaś niepowtarzalną okazję zobaczyć w jednym miejscu setki tatuatorów, poznać najnowsze trendy, czy po prostu spędzić czas wśród osób o podobnych zainteresowaniach.

Koncerty, pokazy i drag show

Goście Konwentu korzystali z szerokiej oferty dodatkowych atrakcji. Na scenie głównej można było zobaczyć pokazy sztuk alternatywnych: play piercingu w wykonaniu duetu Zyga & Black Peony oraz body suspension przygotowany przez Jacoba Angel i jego partnerkę Monicę Tomaino. Szczególnym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, cieszył się pokaz Drag Queens. W show wzięły udział popularne osobowości, mające na swoich kontach liczne występy w polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych: Shady Lady, Himera i Hrabina.

Imprezie towarzyszyły również cztery koncerty. W sobotę publiczność bawiła się pod sceną przy mocnych dźwiękach zespołu Ballkick oraz rapie amerykańskiego artysty Lorda Willina i towarzyszącej mu wokalistki Madeline Hogen. Drugiego dnia festiwalu wystąpili: zespół D.real oraz Suck My Glove.

Konkursy na najlepsze tatuaże:

Nieodłącznym punktem każdej konwencji są prestiżowe konkursy na najlepsze tatuaże. Dają one artystom z całego kraju możliwość rywalizacji z najlepszymi i zdobycia wyróżnienia w danej kategorii.

Jury w składzie: Joanna ‘Akvarko’ Zielińska, Artur Gepas Gierlich i Bartosz ‘Wiśnia’ Wiśniewski przyznało główne nagrody artystom ze studiów takich jak Mad Królik, Kinky Needle, Pióro czy Jungle Tattoo, zaś najbardziej utytułowanym artystom, który zdobył nagrody jako singiel jak również w kooperacjach jest Sergey Butenko. Jurorzy mieli ręce pełne roboty - łącznie do konkursów zgłoszono aż 578 prac.

Statuetki za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Ilya DMG ze studia Kinkyneedle za najlepszy tatuaż MAŁY (zagojony)
  • Sergey Butenko & Goraj & Art Kosewski za najlepszą KOLABORACJĘ (zagojony)
  • Anna Gwiazdowska ze studia Pudło Art za najlepszy tatuaż NEOTRADYCYJNY (wykonany na konwencie)
  • Anna Rudenko ze studia Mad Królik za najlepszy tatuaż I DNIA KONWENTU (wykonany na konwencie)
  • Michał Wurszt ze studia Michał Wurszt za najlepszy tatuaż DUŻY (wygojony)
  • Antona ze studia Mad Królik za najlepszy tatuaż GRAFICZNY (wygojony)
  • Łukasz ze studia Lucky 13 za najlepszy tatuaż REALISTYCZNY (wygojony)
  • Michał Wurszt & Alex Zaharov & Sergey Butenko za najlepszy tatuaż DWUDNIOWY (wykonany na konwencie)
  • Fred ze studia Jungle Tattoo za najlepszy tatuaż ​II DNIA KONWENTU (wykonany na konwencie oczywiście)

 

ip
Fot: Matylda Szewczyk  

 

 

Słowa kluczowe: Tattoo, Łódź, 2023, Festiwal, Bilety, Miasto, Festiwal, Tattoo konwent
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Åźycie dzieci w Polsce - raport
ZUS wkrótce zrobi przelewy 800+

Kto może liczyć na taki zastrzyk finansowy?

Elektroniczne gadÅźety MediaMarkt
Jaki prezent pod choinkę? Elektroniczne gadżety zawsze się sprawdzą!

Praktyczny sprzęt elektroniczny czy nowoczesny gadżet technologiczny to zawsze dobry wybór na prezent świąteczny.

Polecamy
Ostatnio dodane
Åźycie dzieci w Polsce - raport
ZUS wkrótce zrobi przelewy 800+

Kto może liczyć na taki zastrzyk finansowy?

Popularne
Tattoo Konwent 2023 zaprasza do Łodzi [FOTO, WIDEO] Łódź

400 tatuatorów, Drag Queens i wiele innych atrakcji.