Wiadomości - Artykuły

Jak tanio wypożyczyć w Łodzi samochód na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi?

2019-01-28 12:47:36 | Łódź

Wypad na weekend to ciekawy sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków, szczególnie jeżeli wybieramy się na taki wyjazd z najlepszymi przyjaciółmi. Mieszkańcy dużych miast takich jak Łódź wyjeżdżają najchętniej poza miasto lub do mniejszych miejscowości wypoczynkowych. Czasami jednak zdarza się, że w ostatniej chwili samochód się zepsuje i to może pokrzyżować nam plany. Jednak nie zawsze musi tak być. Można zdecydować się na wynajęcie samochodu. Jak się okazuje, nie musi to być wcale duży wydatek. Wystarczy wiedzieć, gdzie można tanio i szybko wypożyczyć samochód w swoim mieście.

Wynajem samochodu na weekend

Gdzie można tanio wypożyczyć samochód?

W dużych miastach działa przeważnie kilka firm zajmujących się wynajmowaniem samochodów. Przykładem może być tutaj wypożyczalnia samochodów w Łodzi – Carfree. Na stronie wypożyczalni można zobaczyć, jaką flotą dysponuje i dobrać samochód idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Szczególnie należy uwzględnić ilość osób, które będą podróżowały samochodem, a także miejsce docelowe wypadu. We flocie wypożyczalni carfree.pl znajdują się zarówno samochody miejskie, jak i większe samochody osobowe. Natomiast, gdy na weekend wybiera się więcej osób można zdecydować się na wynajęcie busa do przewozu osób.

Jakie rodzaje najmu oferują wypożyczalnie samochodów?

Wypożyczalnie samochodów przygotowują szeroką ofertę dla swoich klientów. Praktycznie w każdej z nich jest możliwość wynajęcia krótko i długoterminowego samochodu. Czasami wprowadzany jest również najem średniookresowy lub wynajem na godziny. Ten ostatni jest jeszcze stosunkowo mało popularny, jednak dostępny już w największych miastach, a prognozy wskazują na to, że może pojawić się coraz więcej ofert tego typu. Wynajem krótkoterminowy to właśnie usługa skierowana do osób szukających samochodów na krótkie wyjazdy weekendowe. Z takiej propozycji niejednokrotnie korzystają również osoby podróżujące służbowo. Wynajem średnioterminowy i długoterminowy skierowany jest raczej do osób, które szukają samochodów służbowych dla swoich pracowników, a także pojazdów dostawczych potrzebnych do sprawnego działania przedsiębiorstwa.

Wynajem samochodu na weekend

Co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu?

Osoba wypożyczająca samochód musi posiadać prawo jazdy. Niektóre firmy wypożyczające samochody wymagają od kierowcy stosownego stażu oraz wieku np. 21 lat. Wymagane też jest często obywatelstwo polskie. Jeżeli samochód chce wypożyczać osoba, która nie posiada polskiego obywatelstwa, wypożyczalnia może wymagać wpłacenia kaucji za samochód. Wysokość kaucji zależeć będzie od wartości samochodu, który będzie wypożyczany. Wynajęcie samochodu wiąże się z koniecznością podpisania umowy. Przed jej podpisaniem zawsze należy zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, a także z treścią samej umowy. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić zanim złoży się podpis na dokumentach. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień w razie, gdyby wynikła nieprzewidziana sytuacja np. kolizja czy wypadek, w którym został uszkodzony wypożyczany samochód.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock/zphoto83

Słowa kluczowe: wypożyczalnia samochodów, oferty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Erasmus z Malagi ;) [0]
    Matt
    2020-01-03 06:47:37
    W Maladze jedyna wypożyczalnia bez karty kredytowej to https://malagaudrive.com/pl/
Zobacz także
Elektrownia Fukushima
Protest studentów przeciwko decyzji japońskiego rządu o uwolnieniu radioaktywnej wody z Fukushimy do morza [WIDEO]

Ponad milion ton przefiltrowanej lecz wciąż radioaktywnej wody, ma trafić do oceanu.

Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Kapitał inwestycyjny studenta
W jakie instrumenty inwestują młodzi ludzie na studiach?

Co sprawdzi się najbardziej w roli walorów do inwestowania dla studentów?

Polecamy
Wpływ protestów na pandemię COVID-19. Czy USA czeka potężna fala zachorowań?

"Zalecamy zostać w domu, chyba że idziecie protestować". Czy w Stanach już zapomniano o wirusie?

Ostatnio dodane
Elektrownia Fukushima
Protest studentów przeciwko decyzji japońskiego rządu o uwolnieniu radioaktywnej wody z Fukushimy do morza [WIDEO]

Ponad milion ton przefiltrowanej lecz wciąż radioaktywnej wody, ma trafić do oceanu.

Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.