Internet - Technologie

Internet mobilny na próbę

2020-10-12 09:04:21 | Łódź

Zastanawiasz się, jaki internet mobilny wybrać? Nie jesteś pewien, czy usługa spełni Twoje oczekiwania i czy będziesz jej potrzebować w przyszłości? Jeśli tak, dobrym wyborem jest internet mobilny na próbę, z którego możesz łatwo zrezygnować. Sprawdziliśmy, jak działa takie rozwiązanie w Orange.

internet mobilny w OrangeInternet mobilny na próbę i bez zobowiązań

Długoterminowa umowa to zobowiązanie, którego nie każdy chce się podjąć. W wielu przypadkach to zrozumiałe. Jeśli podpiszesz dwuletnią umowę na internet mobilny, a po kilku miesiącach okaże się, że usługi już nie potrzebujesz albo wolałbyś mniej lub więcej gigabajtów, i tak będziesz ponosić jej koszty.

A co, jeśli zasięg lub prędkość sieci okaże się niezadowalająca? Albo znajdziesz atrakcyjniejszą dla siebie ofertę u operatora? W każdej z tych sytuacji sprawdzi rozwiązanie, z którego możesz zrezygnować bez konsekwencji finansowych. Internet mobilny na próbę oferuje między innymi Orange (szczegóły na: https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe).

Orange internet na próbę - jak to działa?

W Orange internet mobilny na próbę oznacza, że sam decydujesz, jak długo będzie trwała umowa. Wprawdzie podpisujesz ją na czas określony (24 lub 12 miesięcy), ale możesz ją w każdej chwili wypowiedzieć, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Gdy chcesz zrezygnować z usługi, wystarczy, że odwiedzisz dowolny salon Orange lub zadzwonisz na infolinię. Obowiązuje Cię jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Oznacza to, że umowa zostanie rozwiązana po kolejnym pełnym okresie rozliczeniowym od dnia, w którym złożyłeś rezygnację.

Załóżmy, że Twój okres rozliczeniowy zaczyna się 4 dnia miesiąca, a wypowiedziałeś umowę 21 marca. Oznacza to, że usługa będzie aktywna do dnia 3 dnia włącznie.

Jaki internet mobilny dostaniesz w Orange?

W ofercie Orange internet mobilny na próbę masz do wyboru 2 warianty usługi:

  1. Internet Mobilny Podstawowy, czyli 10 GB danych miesięcznie za 9,99 zł;
  2. Internet Mobilny Optymalny, czyli 50 GB danych miesięcznie za 39,99 zł.

W obu przypadkach podpisujesz umowę na 24 miesiące, z możliwością bezpłatnej rezygnacji. Gdy przekroczysz dostępny limit, automatycznie uruchomi się zapasowy pakiet 10 GB danych, a Twój rachunek wzrośnie o 10 zł.

Jeżeli zużyjesz także dodatkowe gigabajty, operator nie wyłączy Ci transferu danych. Prędkość internetu mobilnego w Orange zostanie jednak ograniczona do 1 Mb/s, co nadal pozwala korzystać z sieci w podstawowym zakresie.

Rozwiązanie 2 w 1: mobilny Internet Domowy 4G w Orange

Operator oferuje też usługę, która łączy domową sieć bezprzewodową i internet mobilny. W tym przypadku umowa jest na 12 miesięcy, jednak również możesz z niej zrezygnować w każdej chwili. Orange Internet Domowy 4G to aż 250 GB danych miesięcznie – w tym 100 GB poza strefą domową – za 69,99 zł. Jak to dokładnie działa?

Przy pierwszym połączeniu z siecią lokalizacja, w której jesteś, zostanie automatycznie uznana za strefę domową. Korzystasz w niej ze wszystkich dostępnych gigabajtów, jednak 100 GB z limitu możesz też zużyć poza domem. Strefę domową możesz też zmienić za dodatkowe 10 zł.

Gdy przekroczysz limit, prędkość spadnie w strefie domowej spadnie do 1 Mb/s tak jak w przypadku Orange internetu mobilnego. Poza strefą szybkość transferu zostanie natomiast ograniczona do 16 kb/s.

Orange internet mobilny na próbę - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się na internet mobilny w Orange na próbę, pamiętaj o dwóch kwestiach, czyli opłatach aktywacyjnych i rabatach za wyrażenie zgód.

  1. Za aktywację każdej z dwóch usług Orange Internetu Mobilnego (Podstawowego lub Optymalnego) zapłacisz jednorazowo 19,99 zł. W przypadku Internetu Domowego 4G opłata wynosi natomiast 49,99 zł.
  2. Wszystkie podane w tekście wysokości rachunków miesięcznych uwzględniają z kolei rabat za wyrażenie zgody na e-fakturę i terminowe płatności (5 zł miesięcznie) oraz zgodę marketingowych (5 zł miesięcznie). Jeśli przy podpisywaniu umowy nie wyrazisz jednej lub obu zgód, opłata wzroście odpowiednio o 5 zł lub 10 zł.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: Orange, dla studentów, oferta, promocja,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

Atak hakerski na CDP
CD PROJEKT zhakowany. Firma wydała oświadczenie - nie będzie negocjacji ze sprawcami

Do rąk sprawców miały trafić m.in. dokumenty związane ze współpracą z inwestorami i kody źródłowe gier CDPR.

Trendy wyszukiwać Google 2020
"Rok w wyszukiwarce" - Google podsumował rok 2020. Czego szukaliśmy? [WIDEO]

Zaskoczeń brak, ale wyraźnie widać, co zajmowało nasze umysły w tym roku...

Polecamy
Nie posłuchasz już muzyki na Twitchu. Masowe bany dla streamerów

Wprowadzono nowy regulamin dotyczący wykorzystywania muzyki podczas transmisji. Efekt? Setki banów.

Cancel culture - co to takiego i jak działa?

Internetowa nagonka potrafi przybrać ogromne rozmiary, a jej skutki często budzą kontrowersję. O co tak właściwie chodzi?

Ostatnio dodane
Koszt internetu z satelit SpaceX
Internet Starlink w Polsce - cena i parametry usługi

Kosmiczna usługa za kosmiczne pieniądze.

Atak hakerski na CDP
CD PROJEKT zhakowany. Firma wydała oświadczenie - nie będzie negocjacji ze sprawcami

Do rąk sprawców miały trafić m.in. dokumenty związane ze współpracą z inwestorami i kody źródłowe gier CDPR.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.