Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Spektakl jest opowieścią o kondycji współczesnego człowieka – przestraszonego, biernego, zmanipulowanego, pozbawionego autorefleksji i wrażliwości. Tkwiącego w niemocy, ale mającego marzenia o lepszym życiu. Czy jednak same pragnienia wystarczą, by osiągnąć cel? Czy przyniosą pocieszenie, spokój i ratunek, wyrwą z obojętności i marazmu, odmienią los? Premiera spektaklu Orkiestra „Titanic” w reżyserii Mariusza Siudzińskiego już 18 lutego o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.                                                                                                                                       

To tragikomedia autorstwa Christo Bojczewa, jednego z najciekawszych współczesnych dramaturgów bułgarskich, prześmiewcy i ironisty tworzącego jakby od niechcenia sztuki, w których spod absurdalnej, wymyślonej fabuły wyzierają nie mniej absurdalne i zarazem całkiem realne traumy i problemy. Krytycy sytuują jego dramaty w nurcie teatru absurdu, dostrzegając w nim kontynuatora tradycji Samuela Becketta i Eugene'a Ionesco.

– Tekst powstał w 1999 roku, na przełomie wieków. Mimo to, ciągle porusza swoją aktualnością – mówi Mariusz Siudziński, reżyser spektaklu. Nie będzie to jednak patetyczna opowieść. Spektakl ma szalone tempo i nie brakuje w nim czarnego humoru, klaunady czy iluzji. Błyskotliwe dialogi, zaskakujące zmiany akcji, świetnie  napisane role są znakomitym materiałem dla aktorskiego kwintetu.

Przedstawienie można traktować jako rozwinięcie innego tytułu z repertuaru teatru – „Mrocznych perwersji codzienności” Marca Antonia de la Parry, wyreżyserowanego przez Rafała Sabarę. Prezentowany z powodzeniem od dziewięciu sezonów spektakl tworzy z najnowszą premierą swoisty dyptyk, łączący w sobie przenikliwą, śmieszną i jednocześnie gorzką diagnozę współczesnej rzeczywistości.

W spektaklu występują Elżbieta Zajko, Mariusz Słupiński, Mikołaj Chroboczek, Robert LatusekMariusz Siudziński. Autorem scenografii jest Grzegorz Nowak, ruch sceniczny przygotował Tomasz Dajewski, konsultacji iluzjonistycznych udzielił Marek Corelli, a przygotowaniem wokalnym zajęła się Izabela Połońska. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium pozwalającej aktorom na realizację własnych pomysłów dramaturgicznych i reżyserskich w bezpiecznych, ale profesjonalnych warunkach.

Orkiestra „Titanic” na Scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza zostanie zaprezentowana premierowo 18 lutego o godzinie 19.00. Kolejne pokazy 19 lutego o godzinie 19.00 oraz 15, 16 i 17 marca o godzinie 19.00. Bilety dostępne stacjonarnie w kasie teatru lub online na www.bilety.teatr-jaracza.lodz.pl

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Orkiestra Titanic (Teatr im. S. Jaracza, Łódź): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Orkiestra Titanic.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Orkiestra Titanic (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Orkiestra Titanic (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Orkiestra Titanic (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Orkiestra Titanic (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Dokręcanie śruby
Polskie "Dokręcanie śruby" na festiwalu operowym w Sankt Petersburgu

Spektakl zostanie pokazany rosyjskiej publiczności.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.