Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Nabucco" - młodzieńcze dzieło Verdiego, było pierwszym krokiem do wielkiej kompozytorskiej kariery; przyniosło mu błyskawiczną sławę i od razu postawiło w gronie najbardziej znanych kompozytorów. „Nabucco" to spektakl monumentalny, nastrojowy i dramatyczny, z przepięknymi ariami oraz z najsłynniejszą pieśnią świata „Va pensiero" - imponującą arią cantabile dla chóru śpiewającego unisono.

Pierwotnie akcja opery dzieje się w Jerozolimie i Babilonie około roku 587 p.n.e, jest oparta na tematyce biblijnej i opowiada  o cierpieniach narodu żydowskiego w czasie babilońskiej niewoli. Jednak treść libretta nie powinna być odczytywana zbyt dosłownie. Zawarte w utworze przesłanie to tylko pretekst do dyskusji o szeroko rozumianej wolności. Z tego też względu miały miejsce rzypadki zakazu wystawiania „Nabucco" na scenach operowych na świecie np. we Włoszech oraz w Polsce (m.in. w 1968 r. we Wrocławiu). Łódzka inscenizacja skupia się na złożoności stosunków w świecie zniszczenia, brutalności, chciwości i intryg, gdzie ludzie poszukują miłości i boskiej obecności. Jak pisali krytycy - jest potężną metaforą sumień narodów zaangażowanych w politykę nietolerancji i hołdem oddanym jej ofiarom. Jest Babilonem sprzed dwóch i pół tysiąca lat, jest oszalałą w wojnach XX wieku Europą i trzy tysiące lat liczącą Jerozolimą. Wciąż aktualne, uniwersalne treści, porywająca muzyka oraz rozmach inscenizacji to niezaprzeczalne walory tej realizacji.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Nabucco.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Nabucco (Teatr Wielki, Łódź).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Nabucco (Teatr Wielki, Łódź).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Nabucco (Teatr Wielki, Łódź).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Nabucco (Teatr Wielki, Łódź).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Nabucco (Teatr Wielki, Łódź).
Ostatnio czytane
Mam poczucie tymczasowości i powierzchowności [WYWIAD]
Mam poczucie tymczasowości i powierzchowności [WYWIAD]

Boimy się asymetrii, dysharmonii, zniekształcenia, niewygody w ciele, nie akceptujemy siebie i swojego ciała. Musimy być idealni, żeby żyć idealnie, pracować idealnie, mijać życie idealnie.

"Farinella & Chopin" International Project
"Farinella & Chopin" International Project

Studenci najbardziej prestiżowych szkół teatralnych w Europie spotkają się latem w warszawskiej Akademii Teatralnej przy pracy nad spektaklem opartym na muzyce Fryderyka Chopina.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi