Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Gromada bezdomnych czworonogów spotyka się na nieczynnym podłódzkim wysypisku. Ich przyjaciółka Kropka właśnie została uprowadzona przez tajemniczego osobnika. Aby ją ratować, sfora musi wyruszyć… na Księżyc.

Spektakl jest kontynuacją cieszącego się niezmienną sympatią widzów musicalu z 2019 roku, zrealizowanego na podstawie książki Henia Psa „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”.

– Przez cztery lata, jakie upłynęły od premiery, na świecie sporo się zmieniło. Czas jest umowny; w psim życiu minęło go więcej, niż w ludzkim. Ale wszyscy wydorośleliśmy – mówi Lena Ledoff, autorka muzyki. – Dlatego chcemy jeszcze raz przypomnieć starą jak świat prawdę, że nieistotne gdzie jesteśmy – na Ziemi czy w kosmosie – ważna jest sfora, która zjawi się z pomocą, kiedy jesteśmy w potrzebie.

Jak przyjaciele rozwiążą zagadkę porwania Kropki? Czy uda im się zmienić pralkę w statek kosmiczny i uniknąć Czarnej Dziury, która zmienia wszystkich w makaron? Czy prawdziwa mądrość i wierna przyjaźń wystarczą, żeby pokonać złośliwą sztuczną inteligencję?

– W pierwszej części skupiliśmy się na przekazie, że jesteśmy odpowiedzialni za psy i koty – to my, ludzie, je udomowiliśmy; bez nas już sobie nie poradzą – mówi reżyser Przemysław Dąbrowski. – W drugiej koncentrujemy się na tym, czego możemy się od psów i kotów nauczyć – lojalnej przyjaźni, wiernej miłości, bliskości wyrażonej czułym dotykiem, szacunku; prawdziwego odczucia deszczu, chłodu, słońca i ciepła w miejsce wirtualnych doświadczeń. 

Duet twórczy podkreśla edukacyjny walor przedstawienia: – Mówimy o pułapkach cyfrowego świata, bez którego nie da się dziś żyć, ale który czasem pochłania nas zbyt mocno. Staramy się jednak, żeby nie było w naszym spektaklu dydaktyzmu. Przypominamy uniwersalne prawdy, odwołujemy się do najważniejszych pojęć.

– Bajka jest przepięknym rodzajem sztuki, ponieważ otwiera wyobraźnię młodym widzom, ale i nam,  dorosłym aktorom. Dzieci są wymagającą, wspaniałą publicznością – mówi Łukasz Gosławski, w spektaklu odtwarzający rolę Mądrali Juniora. – Piosenki mamy przepiękne, zapowiada się kawał fajnej, odlotowo-kosmicznej zabawy – zapowiada.

 

„My, psy w kosmosie”

Prapremiera: 1 czerwca 2023 roku, Duża Scena

Tekst i dramaturgia: Henio Pies

Reżyseria i teksty piosenek: Przemysław Dąbrowski

Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Paweł Walicki

Muzyka: Lena Ledoff

Produkcja muzyczna: Przemysław Kuczyński

Choreografia: Tomasz Dajewski

Przygotowanie wokalne: Adam Rymarz

Video i multimedia: Aneta Wawrzoła i Grzegorz Habryn

Identyfikacja graficzna: Ola Jasionowska

Występują: Paweł Audykowski (Pstry), Łukasz Gosławski (Mądrala Junior), Magdalena Kaszewska (Rasowa), Gracjan Kielar (Kulawy), Maciej Kobiela (Kulawy), Michał Kruk (Czarny), Halszka Lehman (Ładna), Konrad Michalak (Yamamoto), Adam Mortas (Wierny), Wojciech Oleksiewicz (Cichy), Krzysztof Pyziak (Mądrala), Paulina Walendziak (Kropka)

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na My, Psy w kosmosie.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl My, Psy w kosmosie (Teatr Nowy, Łódź).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu My, Psy w kosmosie (Teatr Nowy, Łódź).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu My, Psy w kosmosie (Teatr Nowy, Łódź).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem My, Psy w kosmosie (Teatr Nowy, Łódź).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu My, Psy w kosmosie (Teatr Nowy, Łódź).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu
Spektakl "Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu" do zobaczenia online

Przedstawienie Studia Matejka dotyka źródeł osobistego gniewu, zrodzonego w wyniku lęku przed opresją.

Teatralne Nagrody Muzyczne
Rusza jubileuszowa 15. edycja Teatralnych Nagród Muzycznych

Jest to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.