Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi zadebiutuje Bileterka

Gwiazdy, miłość i niespodziewany zwrot akcji, nie tylko na ekranie. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprasza na spektakl „Bileterka” Arnošta Goldflama w reżyserii Matyldy Paszczenko.

Premiera 15 kwietnia o 19.00 na Małej Scenie.
 
Najnowsza produkcja Sceny Inicjatyw Artystycznych ProScenium to spektakl w iście filmowym klimacie. Widzowie zostaną zaproszeni na prawdziwy seans kinowy. Na skutek niespodziewanego zwrotu akcji inicjatywę zmuszona będzie przejąć tytułowa bileterka.

– Spektakl jest wyzwaniem zarówno dla mnie, jak i myślę dla widzów, których teatralne przyzwyczajenia odbiorcze zostaną lekko wystawione na próbę – mówi Matylda Paszczenko – pomysł, aby zrealizować tekst w taki sposób wziął się z mojej miłości do Czech jak i fascynacji postacią Járy Cimrmana, uwielbianego przez Czechów geniusza, artysty,
patrona teatru, podróżnika, wynalazcy, który… nigdy nie istniał! Można powiedzieć, że to taki mit, który jednocześnie jest dowodem na wielkie poczucie humoru tej narodowości.
 
W tekście Arnošta Goldflama, podobnie, nie brakuje absurdu, nieoczywistości i sytuacyjnego komizmu. Aktorka przekracza tzw. „czwartą ścianę” zmuszając widza do spojrzenia na relacje międzyludzkie panujące we współczesnym świecie z nieoczekiwanej perspektywy. Tytułowa bileterka staje się niespodziewanie główną bohaterką wieczoru. Odkrywa i wykorzystuje nietypową stronę stosunków, jakim na co dzień podlega człowiek oraz relacji i zależności w jakie jest uwikłany.
 
Monodram Matyldy Paszczenko to nie tylko nowe doświadczenie sceniczne, ale także reżyserski debiut aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Artystka od samego początku realizowała własną koncepcję przedstawienia odpowiadając za cały proces powstawania spektaklu – od tłumaczenia sztuki, przez reżyserię, kostiumy, scenografię, aż po wykonanie. Do udziału w projekcie aktorka zaprosiła także Agnieszkę Więdłochę i Marcina Korcza, którzy wystąpili gościnnie w projekcji oraz sesji zdjęciowej promującej spektakl.
 
„Bileterka” zadebiutuje na Małej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi już 15 kwietnia o godzinie 19.00. Kolejne spektakle: 16, 18 i 19 kwietnia o tej samej porze.

Bilety dostępne stacjonarnie w kasie teatru lub online na www.bilety.teatr-jaracza.lodz.pl

Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich ProScenium pozwalającej aktorom na realizację własnych pomysłów dramaturgicznych i reżyserskich w profesjonalnych warunkach. Partnerem spektaklu jest łódzkie kino Helios do współpracy zaprosiliśmy również Legalną Kulturę.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Bileterka (Teatr im. S. Jaracza, Łódź): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Bileterka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Bileterka (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Bileterka (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Bileterka (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Bileterka (Teatr im. S. Jaracza, Łódź).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Katarzyna Pilichowska
Katarzyna Pilichowska wygrywa konkurs Modjeska Calling 2022

Za nami kolejna edycja konkursu aktorskiego na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej.

Nadchodzi 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław 2021

Już niebawem odbędzie się jubileuszowa edycja MFF Dialog we Wrocławiu. Czego możemy się spodziewać?

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.