Dzieje się - Teatr

"Łajza", czyli balet w rockowym stylu

2015-11-20 08:59:48 | Łódź

Po krótkiej przerwie na deski Teatru Muzycznego w Łodzi wraca muzyczny spektakl "Łajza". Scenariusz powstał w oparciu o piosenki rockowej kapeli NORMALSI. Choreografia, za którą odpowiada Artur Żymełka, to połączenie tradycyjnego baletu i nowoczesnych technik tanecznych.

Nowatoskie przedstawienie taneczne zainspirowane muzyką łódzkiego zespołu rockowego NORMALSI. Obecnie w skład kapeli wchodzi czeterech muzyków: Piotr 'Chypis' Pachulski (wokal, gitary), Mirek 'Koniu' Mazurczyk (gitara), Przemek Wyrwas (gitara basowa), Grzesiek Szelewa (perkusja). Ekspresyjne teksty NORMALSÓW autorstwa Arka i Piotra Pachulskich zostały wybrane z trzech albumów zespołu, by utworzyć jedną spójną opowieść.

Fabuła opowiada o chłopcu wychowanym w patologicznej rodzinie. Od najbliższych nie dostał ani miłości, ani wskazówek na dalszą drogę życia. Jego życie to historia nierozerwalnie związana z brutalnością miasta i światkiem przestępczym. 

Za reżyserię, choreografię i scenografię odpowiada Artur Żymełka. Jego zamiarem było połączenie tradycyjnych form z współczesnymi formami sztuki. "Łajza" to połączenie rockowych piosenek granych "na żywo" z barokowymi utworami J.S. Bacha. 

Niekonwencjonalne przedstawienie zainteresuje nie tylko miłośników teatru, ale również muzyki, a zwłaszcza mocnych brzmień. 

MH/ip

fot. Michał Matuszak - canabio.pl

 

 

Słowa kluczowe: łajza spektakl, przedstawienie muzyczne, teatr muzyczny w łodzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Znamy program Festiwalu Retroperspektywy 2018 Łódź

Poznaj program festiwalu teatralnego.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Polecamy
Wielki powrót "Polaroidów" w Teatrze Jaracza
Wielki powrót "Polaroidów" w Teatrze Jaracza Łódź

Na wielokrotnie powtarzane prośby widzów, po trzech latach nieobecności, na afisz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi wraca uwielbiany tytuł "Polaroidy".

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Ostatnio dodane
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Znamy program Festiwalu Retroperspektywy 2018 Łódź

Poznaj program festiwalu teatralnego.

Kupony i kody rabatowe