Sztuka
Wystawa malarstwa Jerzego Mierzejewskiego

Wystawa malarstwa Jerzego Mierzejewskiego

  • 2018-10-05, , godzina 14:00, do 2018-11-30
  • Galeria Szklarnia, Łódź

Opis

Z okazji jubileuszu 70.lecia Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszamy serdecznie na wystawę malarstwa Jerzego Mierzejewskiego, Doktora Honoris Causa Szkoły Filmowej w Łodzi, wieloletniego dziekana Wydziału Operatorskiego i Wydziału Reżyserii, wspaniałego pedagoga, którego charyzmatyczna osobowość wpłynęła na pokolenie wybitnych filmowców.

Największym wsparciem jakiego doznałem od Profesora była jego akceptacja. Nie cofaj się , nie upodabniaj się do innych, nie warto. Nie przejmuj się, że odstajesz. (Krzysztof Zanussi)

Ośmielał, że mogę zrobić błąd, wygłupić się bo takie jest życie. Był mini konfesjonałem do którego można z mini spowiedzią przyjść i nie zostać wyśmianym, odrzuconym.
(Janusz Zaorski)

Chciał by studenci doszli do „własnego spojrzenia na świat”- bez reguł i sposobów. Wywoływał poczucie: „stoisz na otwartym placu i nikt nie pcha cię w żadną ulice”.
(Jerzy Wójcik)

Na wystawie zostaną również pokazane nieznane szerszej publiczności filmy science-fiction, będące wynikiem współpracy Janusza Majewskiego i Jerzego Mierzejewskiego, działających pod pseudonimem G. J. Sandbarmay.


Ostatnio dodane
Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Thou Art Darkest
Behemoth zaprezentował wystawę "Thou Art Darkest" [FOTO]

Zobacz zdjęcia z wystawy i poznaj komentarz Adama "Nergala" Darskiego.

Kupony i kody rabatowe