Sztuka
Wernisaż wystawy "Łyko" Tomasza Rolniaka

Wernisaż wystawy "Łyko" Tomasza Rolniaka

  • 2018-06-15, , godzina 20:20
  • Galeria Szklarnia, ul. Targowa 61/63, Łódź

Opis

Galeria Szklarnia zaprasza na wernisaż wystawy prac Tomasza  Rolniaka pod tytułem „Łyko”. Odbędzie się ona 15 czerwca o godzinie 20:20. Wernisaż rozpocznie koncert zespołu „Ugory”.

O wystawie:

Twórczość Rolniaka - jak pisze Martyna Karpowicz, kurator wystawy - stanowi wyraz fascynacji przedmiotami, kolekcjonowaniem ich i twórczym przekształceniem. Rolniak wykorzystuje kontrast nieruchomego porządku form geometrycznych z materialnością i dynamiczną naturą przedmiotów, która najbardziej dostrzegalna jest w procesach rozkładu. Poprzez rekonfigurację, analizę, przekrój czy fragmentaryzację wizerunków i okazów pochodzących z marginesów tradycyjnych systemów porządkowania (takich jak odpady, kawałki drewna, szczątki zwierzęce, grzyby pasożytnicze, fragmenty ludzkiego ciała), podejmuje próbę stworzenia nowych relacji i alternatywnego systemu porządkowania rzeczywistości.

O autorze wystawy:

Tomasz Rolniak – Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, obiektami oraz obrazem ruchomym, edukacją i scenografią. Urodzony 28 lutego 1981 r. w Brzozowie. Absolwent Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa oraz aneks z rysunku. Studiował również archeologię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Autor 16 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (min.  Belgia, Grecja, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry). Obecnie stara się żyć i tworzyć w Łodzi.

AJ/ip

fot. materiały prasowe

Ostatnio dodane
Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Sacrum Profanum 2018
Znamy program 16. edycji festiwalu Sacrum Profanum

Dni 11-17 września będą świętem niepodległej muzyki!

Kupony i kody rabatowe