Sztuka
Wernisaż wystawy "Łyko" Tomasza Rolniaka

Wernisaż wystawy "Łyko" Tomasza Rolniaka

  • 2018-06-15, , godzina 20:20
  • Galeria Szklarnia, ul. Targowa 61/63, Łódź

Opis

Galeria Szklarnia zaprasza na wernisaż wystawy prac Tomasza  Rolniaka pod tytułem „Łyko”. Odbędzie się ona 15 czerwca o godzinie 20:20. Wernisaż rozpocznie koncert zespołu „Ugory”.

O wystawie:

Twórczość Rolniaka - jak pisze Martyna Karpowicz, kurator wystawy - stanowi wyraz fascynacji przedmiotami, kolekcjonowaniem ich i twórczym przekształceniem. Rolniak wykorzystuje kontrast nieruchomego porządku form geometrycznych z materialnością i dynamiczną naturą przedmiotów, która najbardziej dostrzegalna jest w procesach rozkładu. Poprzez rekonfigurację, analizę, przekrój czy fragmentaryzację wizerunków i okazów pochodzących z marginesów tradycyjnych systemów porządkowania (takich jak odpady, kawałki drewna, szczątki zwierzęce, grzyby pasożytnicze, fragmenty ludzkiego ciała), podejmuje próbę stworzenia nowych relacji i alternatywnego systemu porządkowania rzeczywistości.

O autorze wystawy:

Tomasz Rolniak – Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, obiektami oraz obrazem ruchomym, edukacją i scenografią. Urodzony 28 lutego 1981 r. w Brzozowie. Absolwent Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa oraz aneks z rysunku. Studiował również archeologię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Autor 16 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (min.  Belgia, Grecja, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry). Obecnie stara się żyć i tworzyć w Łodzi.

AJ/ip

fot. materiały prasowe

Ostatnio dodane
Art Mural Challenge
Art Mural Challenge - konkurs dla fanów street art'u w Łodzi Łódź

Najbardziej oryginalny i wyróżniający się projekt pojawi się na początku października na jednej ze ścian kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Kupony i kody rabatowe