Sztuka
Tomek Albin & JAGODYstudio "Talk Dirty to Me"

Tomek Albin & JAGODYstudio "Talk Dirty to Me"

  • 2019-06-15, , godzina 18:00, do 2019-06-30
  • Galeria FF, ul. Gen. Romualda Traugutta 18, Łódź

Opis

Wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2019:

Tomek Albin & JAGODYstudio „Talk Dirty to Me”

Wernisaż: 15.06.2019 o godz. 18.00

oprowadzanie kuratorskie: 22.06.2019, godz. 15.00 i 29.06.2019 o godz. 17.00.

Żyjemy w czasach niesamowicie szybkiego rozwoju, w świecie konsumpcjonizmu, przeładowani informacjami z mass mediów ukrywamy swoje prawdziwe pragnienia, marzenia i potrzeby.

„Talk Dirty To Me” to projekt o celebracji, wstydzie, seksualności i fetyszach.

Seria zdjęć oraz film opowiadają historię, którą każdy z nas przeżywa odczuwając przyjemność podczas jedzenia. Tutaj jednak, poprzez alegorię czegoś sensualnego i miłego poruszamy temat głęboko zakorzeniony w naszej kulturze ukazując poważny problem wstydu i kultu ciała. W dobie wszechobecnego Internetu i mody na cyfrowy ekshibicjonizm pokazujemy wyestetyzowane obrazy mające za zadanie zwrócić uwagę widza na kłopoty współczesnego społeczeństwa.

Wstydzimy się tego czego pragniemy.

Tomek Albin jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat współpracuje                                 z międzynarodowymi markami wykonując dla nich zdjęcia do kampanii reklamowych. Zaangażowany w rozwój rynku fotografii w Polsce, od 2014 roku prowadzi autorski warsztat fotografii reklamowej w PWSFTiT w Łodzi. Wcześniej przez 7 lat pracował jako wykładowca w warszawskiej, krakowskiej i poznańskiej filii Akademii Fotografii oraz prowadził warsztaty będąc zarówno współzałożycielem projektu edukacyjnego Collegium Artis.

Do tej pory jego zdjęcia można było oglądać w galeriach: GWL w Warszawie, Rondo Sztuki                                w Katowicach, DAP w Warszawie, w krakowskiej Pauzie, na Miesiącu Fotografii w Bratysławie oraz  Centrum Sztuki Współczesnej Inner Spaces w Poznaniu oraz w galerii w Starym Browarze. Prace artysty zostały wielokrotnie docenione przez międzynarodowe jury i publikowane w albumach Still Life Selected Views 2008 i 2009, a także w Luerzer's Archive 2008 i 2009. Tomek jest laureatem branżowych nagród m.in. Silver Drum i Silver KTR za kampanię USSR w 2010 roku, Silver i Bronze KTR za kampanię Makatka w 2009 roku, oraz Bronze EPICA i Gold KTR w 2008 roku, za kampanię Ariel Color i Ariel White. Niezależnie od pracy akademickiej i komercyjnej Tomek od lat pracuje aparatem analogowym nad artystycznymi nocnymi krajobrazami z różnych stron świata oraz wysublimowanymi, studyjnymi kompozycjami martwych natur.

 

Ostatnio dodane
Gloria Oyarzabal
Gloria Oyarzabal laureatką Grand Prix Fotofestiwal 2019

Wystawę artystki oraz piątki finalistów można oglądać od 14 do 30 czerwca w OFF Piotrkowska w Łodzi.

Ilya Kuvshinov
Ilya Kuvshinov - rosyjski artysta z japońską duszą

Najnowsze dokonanie artysty to bohaterka serialu "Ghost in the Shell".

Konkurs Ziaja