Sztuka
Prostota i synteza. Plakaty Anety Kosin w Teatrze nowym w Łodzi

Prostota i synteza. Plakaty Anety Kosin w Teatrze nowym w Łodzi

  • 2019-01-18, , godzina 18:00, do 2019-02-18
  • wstęp wolny
  • Teatr Nowy im. K. Dejmka, ul. Więckowskiego 15, Łódź

Opis

Jedne zapowiadają wydarzenia artystyczne, inne zapraszają na koncerty, jeszcze inne zwracają uwagę na ważne kwestie społeczne. Bez względu na funkcję, plakaty Anety Kosin łączy wyrazista forma, prostota i synteza przekazu. Prace Kosin – graficzki i kreatorki wizerunku – od 18 stycznia przez miesiąc będzie można oglądać na wystawie w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Na  dwóch piętrach foyer Dużej Sceny teatru zawiśnie 40 prac z różnych okresów działalności artystki.
– Plakat to nie jest w Polsce domena kobieca, niewiele artystek wybiera to medium. A mnie fascynuje jego sposób oddziaływania na odbiorcę, ten krótki czas, który plakat ma na wywołanie emocji i przeniesienie jej na funkcję, na to, czemu służy – mówi Aneta Kosin. – Prace wybrałam tak, żeby jak najpełniej, a zarazem różnorodnie prezentowały moją drogę do synergii ekonomiki środków i oryginalnej wizji – podkreśla.

Ekspozycja zostanie podzielona na sekcje tematyczne, grupując plakaty społeczne czy muzyczne. Wszystkie prace wykonane są techniką komputerową, ale często wzmocnioną innymi działaniami plastycznymi przy wykorzystaniu farby, faktury, ekspresji materii.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 stycznia, o g. 18.00, w foyer Dużej Sceny Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lutego 2019 roku. Wstęp wolny.

Ostatnio dodane
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!