Baza organizacji
Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ, Łódź

Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ - Łódź

  • ul. Narutowicza 59a, Łódź
  • 42 665 56 15
  • kolobrytyjskie@gmail.com
  • http://www.britishstudies.uni.lodz.pl

Opis

Koło Naukowe studiów Brytyjskich- wspólnie realizujemy nasze marzenia, poszukując w nich inspiracji do realnych działań. I nie są to puste słowa!

W kwietniu ubiegłego roku, przy wsparciu WSMiP, zorganizowaliśmy ogólnopolską konferencję „Indie - społeczeństwo, kultura, polityka zagraniczna" (strona internetowa konferencji: www.britishstudies.uni.lodz.pl/indie2010). Dzień 29 kwietnia wyznacza Początek. Od tamtej pory, ‘Koło' toczy się i nabiera naprawdę szybkiego tempa!

Obecnie przygotowujemy międzyuczelnianą wyprawę naukową „Kolkata 2011" (strona w budowie http://kolkata2011.cba.pl/index.php). Jej celem jest poznanie „naszych Indii", a konkretnie - „naszej Kalkuty". Nie chcemy wierzyć tylko w to, co o niej przeczytamy. Jesteśmy pewni, że:

  • pogłębimy nasze pasje i zainteresowania;
  • zbierzemy międzynarodowe doświadczenie w zakresie prowadzonych badań oraz organizacji projektów naukowych;
  • zapoczątkujemy wymianę studencką między Łodzią i Kalkutą;
  • wrócimy stamtąd ubogaceni intelektualnie i duchowo;
  • po powrocie przybliżymy Wam zagadnienia dotyczące relacji międzynarodowych oraz międzykulturowych, panujących przy 30 stopniowym upale ;-).


Dlaczego wybraliśmy właśnie Kalkutę? Kalkuta jest wielonarodowym i wielokulturowym portem, do którego dotarł 60 lat temu polski jeniec z obozu na Syberii. Chcemy znaleźć tam jego ślady i odcisnąć w nich swoje. Odbudowywaniem więzi międzykulturowych zajmiemy się podczas spotkań teatralnych we współczesnym teatrze bengalskim. Skonfrontujemy dwa różne dyskursy - tradycyjnego teatru indyjskiego i teatru europejskiego. Sztuki nauczania i zdziwienia światem uczyć się chcemy od Tagore, który odkryje przed nami przyczyny międzykulturowych nieporozumień. Umiejętność ta w dynamicznie rozwijającym się świecie jest na wagę złota!

Możemy podczas tych trzech tygodni całkowicie zmienić swoje życie, a po powrocie zmienić Wasz nastawienie do realizacji swoich pasji! Z pewnością nawiązane w sferze kulturowej, promocji czy wymiany naukowej kontakty, w perspektywie czasu okażą się niezwykle przydatne, nie tylko dla naszej kilkuosobowej grupy! Zwłaszcza że planujemy stworzenie platformy współpracy na szerokim forum oraz uruchomienie wymiany studenckiej z kalkuckimi uniwersytetami. Azjatyckie gospodarki szybko zyskują na znaczeniu, pogłębianie relacji między naszymi kontynentami jest więc nieuniknione. Wierzymy, że relacje bilateralne zaczynają się od tych interpersonalnych.

Nie poprzestajemy na małym! Sukcesywnie narastają pomysły. Podjęliśmy współpracę z Kołem Naukowym Filmoznawców UŁ. Pod koniec listopada ruszył cykl prelekcji połączonych z projekcjami niszowych filmów indyjskich!

Listopad to również Międzynarodowa Konferencja Naukowa „The ‘Post'-Market World: Theory and Practice" (22-23.10.2010r.), w której weźmiemy udział, prezentując Koło i promując jego działania na wyjątkowym, multikulturowym forum (strona internetowa konferencji: www.britishstudies.uni.lodz.pl/post2010/).

W marcu 2011, w Instytucie Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych UŁ, odbędzie się konferencja pt. „Dramat Indyjski w kulturze Zachodu" (strona internetowa konferencji: www.uni.lodz.pl/strefa/konferencje/konferencje,szczegoly,346), której główną organizatorką jest nasza Opiekun Wyprawy pani dr Elżbieta Kołdrzak. Nawiążemy wielokulturowy dialogu, który ma miejsce wbrew pozorom nie tylko na deskach teatru, ale i na międzynarodowej arenie naukowej i politycznej.

Ponadto będziemy organizatorami Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów „Commonwealth w XXI wieku. Problemy, wyzwania, perspektywy" (www.britishstudies.uni.lodz.pl/wn2011/). Będzie ona stanowiła okazję do przedyskutowania aktualnej i potencjalnej roli poszczególnych państw członkowskich Wspólnoty Narodów ( w tym m. in. Indii, Pakistanu, RPA, Australii, Kanady) w międzynarodowych stosunkach politycznych, gospodarczych oraz kulturowych.

Wyprawa jest dla nas obecnie priorytetem, ale w ogólnym zamyśle ma być punktem wyjścia do organizowania coraz częstszych i intensywniejszych spotkań, grup dyskusyjnych, sesji, konferencji. Nasze działanie ma zachęcić do prawdziwej akademickiej dyskusji. W jej ramach planujemy również spotkania z ludźmi nauki, podróżnikami,... Pasjonatami!


Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ.

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ.
Baza organizacji w Łodzi
ESN-EYE Łódź

Żwirki 36, Łódź

Logo ESN-EYE Łódź

Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych TIAL

ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5 , Łódź

Logo Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych TIAL

Łódź Solar Team Politechnika Łódzka

Stefana Żeromskiego 116, Łódź

Logo Łódź Solar Team Politechnika Łódzka

AIESEC przy Uniwersytecie Łódzkim

ul.Rewolucji 1905 37/39, Łódź

Logo AIESEC przy Uniwersytecie Łódzkim

Koło Naukowe Cash Flow

ul. Wólczańska 215, Łódź

Logo Koło Naukowe Cash Flow

Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ

ul. Narutowicza 59a, Łódź

Logo Koło Naukowe Studiów Brytyjskich WSMiP UŁ

Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej

al. Politechniki 3a, Łódź

Logo Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej

Ostatnio dodane
Ranny student - ćwiczenia
KRYZYS-21, czyli ćwiczenia w Akademi Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Zobacz, co wydarzyło się podczas ćwiczeń w AWL.

Plakat Dnia Przedsiębiorcy
Dzień Przedsiębiorcy z UMCS - informacje o wydarzeniu

Zobacz, co będzie się działo podczas Dnia Przedsiębiorcy organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!