Edukacja - Studia

Nowości Społecznej Akademii Nauk

2018-07-10 10:34:07 | Łódź

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – największa uczelnia niepubliczna w Polsce, oferuje kształcenie na 25 kierunkach we wszystkich rodzajach i typach studiów.  Oprócz stacjonarnych i niestacjonarnych studiów licencjackich oraz magisterskich, ma w swojej ofercie także studia podyplomowe, doktoranckie, studia przez internet oraz w języku angielskim. Dzięki wieloletniej współpracy SAN z Clark University (USA), studenci mają możliwość uzyskania amerykańskiego dyplomu Master, a nawet wyjechania na roczny staż w wybranej amerykańskiej firmie w ramach programu Optional Practical Training. SAN oferuje również studia MBA. W tym roku, poza stałą szeroką ofertą, uczelnia proponuje nowe kierunki i profile studiów:

Nowości Społecznej Akademii NaukDziennikarstwo i Nowe Media (studia I stopnia)

To studia przygotowane z myślą o tych, którzy chcą poznać, a z czasem tworzyć nowoczesne dziennikarstwo lub odnaleźć się w obszarach związanych z public relations. To najlepszy kierunek dla tych, którzy interesują się nowymi technologiami i chcą zdobyć profesjonalne przygotowanie do pracy w redakcjach dziennikarskich, agencjach PR lub domach mediowych. Unikatowy program studiów obejmuje przedmioty z zakresu nowych mediów, komunikacji społecznej, marketingu medialnego i PR. Cechą wyróżniającą te studia jest położenie nacisku na zajęcia warsztatowe, prowadzone przez aktywnych zawodowo dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu PR.  To przede wszystkim ćwiczenia z nowomedialnego dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego i internetowego oraz warsztaty z PR, kreowania wizerunku, negocjacji i mediacji, a także rzecznictwa prasowego. Zajęcia praktyczne odbywają się w SAN oraz w redakcjach mediów i instytucjach współpracujących z Akademią. Studenci mają także możliwość wzbogacenia swej wiedzy w trakcie wyjazdów zagranicznych m.in. do instytucji Unii Europejskiej w Brukseli i Strasburgu oraz podczas współtworzenia uczelnianej redakcji.

Koordynator pojazdów autonomicznych – specjalność na kierunku Logistyka (studia I stopnia)

Społeczna Akademia Nauk wychodząc naprzeciw problemom branży transportowej i zmieniających się warunków prawnych oraz braku zasobów ludzkich, stworzyła innowacyjny program edukacyjny „Koordynator pojazdów autonomicznych”. Specjalność pod tą samą nazwą będzie realizowana od roku akademickiego 2018/2019 na studiach I stopnia na kierunku Logistyka w SAN. Partnerem strategicznym projektu jest LINK – największa firma transportowa w Polsce specjalizująca się w transporcie drogowym w Unii Europejskiej i posiadająca flotę ponad 1200 jednostek. Wsparcie merytoryczne specjalizacji udzieliło również Volvo Group Trucks. Grupa Volvo jest liderem wśród producentów pojazdów ciężarowych w technologii pojazdów autonomicznych. Projekt stwarza wiele możliwości dla Studentów SAN, którzy będą mogli odbywać praktyki zawodowe w obu firmach, gdzie poznają najnowsze systemy zarządzania pojazdami i transportem. Na najlepszych studentów czekają również oferty zatrudnienia.

Japonistyka (studia I i II stopnia)

Japonistyka to kierunek, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Studia są przeznaczone zarówno dla pasjonatów Japonii, jak i dla osób, które chciałyby poznać język, historię, religię, literaturę oraz cywilizację tego kraju i kładą szczególny nacisk na praktyczną naukę języka japońskiego. Program studiów wzbogacony jest o elementy ekonomii, polityki, geografii, sztuki oraz poszerza zakres wiedzy teoretycznej, umiejętności praktycznych i kompetencji związanych z tłumaczeniem tekstów specjalistycznych. Kierunek umożliwia spojrzenie na Japonię z różnych perspektyw.

Pielęgniarstwo (studia I stopnia)

Ze względu na duże zapotrzebowanie na dobrze wykształcony średni personel medyczny, w porozumieniu z instytucjami medycznymi z Łodzi i Województwa Łódzkiego SAN zdecydowała się na uruchomienie studiów na kierunku „Pielęgniarstwo”. Proponowany kierunek o praktycznym profilu kształcenia daje możliwość zdobycia nowych kompetencji zawodowych lub udoskonalenia posiadanych już umiejętności oraz pozwala absolwentom na podejmowanie indywidualnych zadań zawodowych czy prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług pielęgniarskich. Absolwent kierunku „Pielęgniarstwo”, w odpowiedzi na społeczne potrzeby i oczekiwania rynku pracy, zostanie w procesie kształcenia wyposażony w odpowiednie kompetencje zawodowe zgodne z zasadami etyki ogólnej i zawodowej oraz koncepcją podejścia do pacjenta, uwzględniającą poszanowanie i respektowanie jego praw, empatycznego, skutecznego postępowania i porozumiewania się z pacjentem.

7 maja br. Społeczna Akademia Nauk rozpoczęła rekrutację i będzie prowadziła nabór do końca września. Już teraz zaprasza do udziału w Dniach Otwartych i zachęca do korzystania z promocji. Szczegóły na www.san.edu.pl.

ip

fot. materiały SAN

Słowa kluczowe: SAN, Łódź, studia wyższe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Ruszyły zapisy do VI Olimpiady Przedsiębiorczości
Ruszyły zapisy do VI Olimpiady Przedsiębiorczości

Jesteś przedsiębiorczy i chcesz z tego czerpać korzyści? Ten konkurs to szansa dla Ciebie!

"Etyczne wywieranie wpływu"
"Etyczne wywieranie wpływu"

Wywieranie wpływu jest nieuniknione, bo na tym polega życie i budowanie relacji.

Ostatnio dodane