Edukacja - Studia

Nowa specjalność na Pedagogice specjalnej

SAN

2018-07-10 10:15:50 | Łódź

Społeczna Akademia Nauk jest jedyną Uczelnią w regionie łódzkim oferującą studia na kierunku Pedagogika specjalna. Kierunek skierowany dla tych, którzy nie tylko interesują się pedagogiką jako dyscypliną pomagającą kształcić i rozwijać drugiego człowieka, ale chcieliby też pracować z osobami z niepełnosprawnościami, w szczególności z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

lekarze

W ofercie studiów od tego roku akademickiego pojawiła się nowa specjalność: Edukacja specjalna i terapia autyzmu. Ukierunkowana jest ona na kształcenie nauczycieli - pedagogów specjalnych do wspierania edukacji włączającej w szkole ogólnodostępnej posiadających jednocześnie kompetencje do pracy z dzieckiem/uczniem ze spektrum autyzmu na etapie przedszkola i szkoły podstawowej oraz do przedszkola specjalnego i klas I- III szkoły podstawowej specjalnej.

Absolwent nabędzie interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą prawidłowości i zaburzeń rozwojowych osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w tym w szczególności z zaburzeniami spektrum autyzmu. Będzie przygotowany do organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, współorganizowania kształcenia uczniów z SPE oraz organizowania procesu terapeutycznego (rewalidacyjnego) dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Absolwent może znaleźć pracę w przedszkolach ogólnodostępnych i integracyjnych, w których są dzieci ze spektrum autyzmu, w przedszkolach i szkołach specjalnych, a także w każdej organizacji pozarządowej, która zajmuje się wsparciem dzieci z autyzmem i ich rodzin.

Zapraszamy do rekrutacji na kierunek Pedagogika specjalna i skorzystania z promocji czasowych.

ip

fot. materiały SAN

Słowa kluczowe: pedagogika specjalna, Społeczna Akademia Nauk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Discover Europe 2009 dobiegł końca!
Discover Europe 2009 dobiegł końca!

2207 zgłoszonych zdjęć, 17 000 sztuk materiałów promocyjnych, 18 partnerów ogólnopolskich, 12 etapów lokalnych w całej Polsce. To tylko kilka liczb podsumowujących tegoroczną edycję Konkursu Fotograficznego dla Studentów Discover Europe, organizowanego przez Erasmus Student Network.

Ruszyły zapisy do VI Olimpiady Przedsiębiorczości
Ruszyły zapisy do VI Olimpiady Przedsiębiorczości

Jesteś przedsiębiorczy i chcesz z tego czerpać korzyści? Ten konkurs to szansa dla Ciebie!

Ostatnio dodane