Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Dlaczego warto studiować i przeprowadzić się do Łodzi?

2020-05-25 16:09:18 | Łódź

Zmiany, zmiany, zmiany… zazwyczaj koniec liceum i wybranie kierunku studiów wiąże się z przeprowadzką do dużego miasta. Wciąż zastanawiasz się czy warto studiować w Warszawie, Wrocławiu czy innym dużym ośrodku akademickim? A czy pomyślałeś/aś o zamieszkaniu i studiowaniu w Łodzi?  Łódź, to piękne miasto z tradycjami – idealne dla młodych ludzi zaczynających przygodę ze studiami lub zaczynających swoją karierę zawodową. Oto 4 powody, dla których warto pod uwagę wziąć studia i przeprowadzkę do „miasta włókienników”!

Mieszkanie i studia w Łodzi

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Łódź to miasto, na którego temat powstało wiele stereotypów. Jednak – jak to bywa ze stereotypami – takie powszechne opinie nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Łódź to przede wszystkim doskonała lokalizacja – w samym sercu Polski. Jednocześnie to duże miasto, które ma bogate zaplecze akademickie, ale również kulturowe i rozrywkowe co jest bardzo ważne dla młodych osób.

To miasto skrywa również wiele unikalnych zabytków architektonicznych, ma również wspaniałe, zabytkowe centrum z słynną ulicą Piotrkowską, ale nie tylko.

Łódź ma ogromny potencjał rozwojowy, dlatego można się spodziewać, że w ciągu kilku najbliższych lat zmieni się ogromnie – oczywiście na plus. Już dziś może poszczycić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą, a także niskimi w stosunku do innych miast akademickich cenami wynajmu mieszkań.

1. Atrakcyjne ceny wynajmu mieszkań

Ceny wynajmu mieszkań w dużych i rozwiniętych miastach akademickich są często horrendalnie wysokie. To w największym stopniu hamuje podjęcie decyzji o przeprowadzce. Wynajem własnego M wiąże się z ogromnymi kosztami, które mogą pożerać lwią część studenckiego budżetu. W dodatku trudno przewidzieć, czy w ciągu kolejnych miesięcy ceny spadną czy wręcz przeciwnie – pójdą w górę jeszcze bardziej. Na przykładzie Warszawy widać, że ceny galopują i właściwie koszta wynajęcia pokoju są niemalże dwukrotnie wyższe niż w Łodzi.

Tymczasem ceny wynajmu mieszkań w Łodzi od lat utrzymują się w miarę na stałym poziomie, w dodatku dużo niższym niż w innych największych miastach akademickich.

Jeśli zostaniesz w Łodzi po ukończeniu studiów, to kupno mieszkania nie wymaga bajońskim sum jak np. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym za m2 są w Łodzi niższe nawet o 3-4 tys. zł niż w wymienionych miastach. Jeśli nie zdecydujesz się na zamieszkanie w Łodzi po studiach, możesz przeznaczyć swoje mieszkanie na wynajem lub odsprzedać z zyskiem. Chętnych z pewnością nie braknie.

2. Bogata oferta wydarzeń

Nie lubisz nudy i szukasz nowych wrażeń? Łódź to centrum doskonałej rozrywki! Od lat w tym mieście organizowane są różne wydarzenia i imprezy.

Łódź słynie z dużej ilości artystycznych murali. To właśnie one były inspiracją do stworzenia Festiwalu Energia Miasta.

Cyklicznie odbywa się tutaj również Festiwal Łódź Czterech Kultur, a także Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

3. Łódź otwarta na kulturę

Po spacerze słynną ulicą Piotrkowską możesz wstąpić do jednej z licznych kawiarni i restauracji. Wycieczkę możesz zakończyć w jednej z wielu placówek kulturalnych, na przykład w centrum kulinarno – artystycznym OFF Piotrkowska.

4. Dużo terenów zielonych

Tym, co najbardziej przeszkadza w dużych miastach, jest wszechobecny beton i deficyt zieleni. Warto wiedzieć, że Łódź to drugie pod względem zazielenienia miast w Polsce (zaraz po Poznaniu). W Łodzi znajduje się również Las Łagiewnicki, który jest jednym z większych kompleksów leśnych znajdujących się w granicach miasta w całej Europie!

Mieszkanie w Łodzi jest więc idealnym kompromisem pomiędzy życiem w dużym akademickim mieście tętniącym życiem, a chwilami relaksu i rozrywki, a także kontaktu z naturą. Jest więc wszystko czego potrzebuje student i przede wszystkim w rozsądnych cenach, które nie zrujnują budżetu rodziców opłacających naukę i koszty życia żaka.

Zdecydowany na studia w Łodzi i przeprowadzkę do dużego miasta? Z przeprowadzką do Łodzi pomoże Ci firma Fortis Przeprowadzki. Jasne warunki współpracy, koszty oszacowane na samym początku, profesjonalna usługa od początku do końca – czy potrzebujesz czegoś więcej by dobrze zacząć swoje nowe studenckie życie?

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: studia w Łodzi, mieszkania w Łodzi, przeprowadzki Łódź, życie w Łodzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studenci i ubezpieczenia zdrowotne - rzeczniczka ZUS wyjaśnia różne przypadki

Jak status studenta wpływa na nasze ubezpieczenie i umowy z pracodawcami? Dowiesz się tutaj!

Brexit a studia w anglii - jak wygląda sytuacja studentów w Wielkiej Brytanii?

Droższe studia, koniec pożyczek studenckich... co jeszcze zmieni?

mieszkanie w prywatnym akademiku
Korzyści mieszkania w prywatnym akademiku

Znalezienie pokoju studenckiego w prywatnych rezydencjach nie zawsze bywa udane. Jakie inne rozwiązania mają studenci?

Polecamy
Student korepetytor
Student korepetytor

Oto co powinieneś zrobić, by stać się dobrym i dobrze zarabiającym korepetytorem.

Doktorat. Chęć rozwoju czy dłuższa zniżka na bilet na komunikację?
Doktorat. Chęć rozwoju czy dłuższa zniżka na bilet na komunikację?

Doktorat. Strategia na przeczekanie kryzysu czy może przejaw tęsknoty za elitarnością i prawdziwym wykształceniem?

Ostatnio dodane
Studenci i ubezpieczenia zdrowotne - rzeczniczka ZUS wyjaśnia różne przypadki

Jak status studenta wpływa na nasze ubezpieczenie i umowy z pracodawcami? Dowiesz się tutaj!

Brexit a studia w anglii - jak wygląda sytuacja studentów w Wielkiej Brytanii?

Droższe studia, koniec pożyczek studenckich... co jeszcze zmieni?

Konkurs Ziaja