Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zbliża się 9. edycja Seminarium Naukowego Studentów Architektury "Łódź U Like"

2017-10-19

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej "IX Piętro" serdecznie zaprasza do uczestniczenia w 9. edycji ogólnopolskiego seminarium "Łódź U Like", podczas którego swoje referaty wygłoszą studenci, wykładowcy i goście specjalni, dzieląc się swoimi pasjami, wrażeniami, obserwacjami i doświadczeniami z dalekich i bliskich podróży architektonicznych.

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do uczestniczenia w seminarium

Ideą przyświecającą organizatorom było stworzenie wydarzenia, podczas którego młodzi i trochę starsi architekci mogliby podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z podróży. Odwiedzanie różnych zakątków świata, obcowanie „na żywo” z architekturą i urbanistyką, ale także z ludźmi i kulturami zupełnie odmiennymi od naszej jest bardzo ważne w naszym zawodzie. Bez poznania pewnych wzorców, obserwacji i zrozumienia potrzeb konkretnej grupy użytkowników, nie da się projektować ani budynków, ani większych założeń przestrzennych.

Seminarium jest przeznaczone przede wszystkim dla studentów i doktorantów. Prezentują oni swoje spostrzeżenia w postaci krótkich wypowiedzi zilustrowanych przy pomocy prezentacji multimedialnych. Zapraszani są również goście – pracownicy naukowi i dydaktyczni Politechniki Łódzkiej i innych uczelni, aby, pozostając w temacie szeroko pojętych podróży, podzielili się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdą edycję Seminarium uświetnia wystąpienie gościa specjalnego – osoby cenionej i szanowanej w kręgach związanych z architekturą i urbanistyką, która zgodzi się opowiedzieć studentom o swojej działalności.

Pierwsze studenckie seminarium naukowe ŁÓDŹ U LIKE odbyło się na Politechnice Łódzkiej w 2009 roku, a od 2012 roku ma charakter ogólnopolski. Ich organizacją od samego początku zajmuje się Koło Naukowe Studentów Architektury "IX Piętro" pod opieką dr. inż. arch. Włodzimierza Witkowskiego z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ.

9. edycja seminarium  odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Galerii B16 w Kampusie B Politechniki Łódzkiej. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 10:00. W tegorocznym seminarium wystąpi 37 studentów z pięciu polskich uczelni z 27 prezentacjami, 10 wykładowców z trzech uczelni oraz goście specjalni m.in. konserwator zabytków Piotr Białko, Mikołaj Białko, członek fundacji "Napraw sobie miasto" Paweł Jaworski oraz pracownia InPlanner.

Udział w seminarium, ma charakter darmowy i otwarty. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia (http://lodzulike.blogspot.com/) oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/SNSALodzULike).

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama