Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi XXI edycja Łódzkich Targów Edukacyjnych

2018-02-13

W dniach 1-2 marca 2018 roku odbędą się XXI Łódzkie Targi Edukacyjne. Są one jedną z największych tego typu imprez w Polsce. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i całego środowiska naukowo-dydaktycznego, ponieważ ukształtowały na przestrzeni lat własną tożsamość i charakter.

Targi odbędą się w dniach 1-2 marca 2018 roku.

Łódzkie Targi Edukacyjne to bogata oferta wystawiennicza: uczelni wyższych, szkół ogólnokształcących i zawodowych prezentowana w Strefie Edukacji, pracodawców oraz punktów doradztwa zawodowego w Strefie Kariery, wystawców mających w swojej ofercie innowacyjne materiały, środki i pomoce dydaktyczne w Strefie Salonu Innowacyjnej Szkoły oraz m.in. instytucji szkoleniowych, wydawnictw, a także firm prowadzących działalność pozalekcyjną, kulturalną i rekreacyjną w Strefie Kreatywności i Rozwoju. Jednym z wystawców będzie REBEL.pl, który przygotuje strefę gier planszowych.

Dzięki owocnej współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z punktów doradztwa zawodowego, w których specjaliści będą przeprowadzać pomiary predyspozycji zawodowych. Nie zabraknie też obszernej oferty konferencji, warsztatów i seminariów m.in. konferencja "Wymiary edukacji prawnej w Łodzi: teoria i praktyka" przy udziale sędzi Anny Marii Wesołowskiej czy konferencja "Szkoła w chmurze" poświęcona wdrożeniu w szkołach innowacyjnego narzędzia jakim jest Office 365.

Po raz pierwszy podczas Targów swoją ofertę zaprezentuje Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, wzbogacając zakres wydarzeń towarzyszących o wykłady i warsztaty m.in. "Nowatorskie metody pracy z małym dzieckiem". Oferta WODN to również seminaria, a wśród nich przygotowane wspólnie z Kuratorium Oświaty w Łodzi seminarium p.t. "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wypoczynku i turystyki szkolnej".

Już po raz trzeci Łódzkim Targom Edukacyjnym towarzyszyć będzie bieg na 1 milę eduRun, którego celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia. Jest to także znakomity sposób na urozmaicenie dnia szkolnego. Każdy uczestnik otrzyma: pakiet startowy, pamiątkowy medal i koszulkę. Dla najlepszych partnerzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Najlepsi zostaną również uhonorowani pucharem Prezydenta Miasta Łodzi. Udział w biegu jest bezpłatny, a zapisy trwają do 27 lutego 2018 roku (można zgłosić się online: www.zapisy.inessport.pl).

Drugi rok z rzędu, dla młodzieży przygotowany zostanie specjalny plan lekcji, a w nim cykl spotkań "Wielkich Lekcji…", których celem jest zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką. Lekcje prowadzone będą przez znane i cenione osoby oraz specjalistyczne instytucje i placówki. W tegorocznym planie znajdują się m.in.: Wielka Lekcja Projektowania Gier Planszowych z REBEL.pl, Wielka Lekcja Przedsiębiorczości z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego, Wielka Lekcja Cyberbezpieczeństwa, Wielka Lekcja Historii i oczywiście Wielka Lekcja W-Fu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi, której ambasadorką jest Elżbieta Nowak (polska koszykarka, mistrzyni Polski, Europy i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich).

Honorowy Patronat nad Targami Edukacyjnymi objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi.

Uczelnią Partnerską tegorocznych XXI Łódzkich Targów Edukacyjnych jest Społeczna Akademia Nauk, która dla uczestników przygotowała specjalnie na to wydarzenie, szereg spotkań, wykładów oraz ciekawe gadżety. Ciekawą atrakcją będzie również możliwość wejścia w wirtualną rzeczywistość.

XXI Łódzkie Targi Edukacyjne odbywają się w hali Expo-Łódź, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom, wystawcach i pokazach na stronie internetowej: www.targiedukacyjne.com.

Godziny zwiedzania:
- 1.03.2018 godz. 10:00 - 18:00
- 2.03.2018 godz. 9:00 - 16:00

Bilety:
Bilet jednorazowy – 2zł
Grupy zorganizowane ze szkół z opiekunem – bezpłatnie
Dzieci do lat 10 – bezpłatnie

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Poznaj kosmetyki inspirowane nadmorską pielęgnacjąWeź udział w konkursie i przetestuj serię Ziaja GdanSkin
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama