Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Czy istnieje życie po studiach?" - cykl spotkań na Uniwersytecie Łódzkim

2018-04-13

W imieniu Akademickiego Biura Karier UŁ, jak i studenckiej grupy jego jedenastu Ambasadorów, mamy przyjemność zaprosić na prekursorskie wydarzenie pod nazwą "Czy istnieje życie po studiach?". Cykl spotkań odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki 32/38.

Cykl spotkań skierowany jest do studentów, którzy szukają pomysłu na podjęcie przyszłej aktywności zawodowej

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów, którzy szukają pomysłu na podjęcie przyszłej aktywności zawodowej. Podczas spotkań zostanie rozjaśniona wizja zarówno współczesnego, jak i przyszłego rynku pracy. Wydarzenie ma pomóc studentom w poszerzeniu niezbędnej w tym obszarze wiedzy, ale też w uzyskaniu informacji dotyczących ich samych – posiadanych kompetencji czy predyspozycji zawodowych.

Wydarzenie trwać będzie aż 3 dni, a każdy z nich, pełen będzie warsztatów, wykładów ze specjalistami oraz innych atrakcji.

Dzień 1. skupi się na codziennych rozterkach typowego studenta. Podczas niego odbędą się wykłady z tematyki: budowania własnej marki, wystąpień publicznych oraz obecnej sytuacji na rynku pracy. Przewidziana została również strefa relaksu, gdzie popijając drinki z palemką, dowiesz się więcej o zaletach programu Erasmus.

Dzień 2. przebiegać będzie pod hasłem "Jutro".  Na uczestników czekać będą szybkie randki, czyli absolwenci UŁ, którzy opowiedzą o swoich życiowych losach po opuszczeniu murów uniwersytetu. Podczas tego dnia odbędą się także dwa, poprowadzone przez specjalistów, warsztaty: "Jak osiągnąć work-life-study balance?" oraz "Zwalcz stres i obudź w sobie energię do działania!". Podsumowaniem drugiego dnia będą różnorodne aktywności grupowe, wykorzystujące gry planszowe i kreatywne.

Dzień 3. przeniesie uczestników do dalekiej "Przyszłości". Biorąc udział w wykładzie "Analityk – najseksowniejszy zawód świata" i panelu dyskusyjnym "Jak technologia zmienia nasze życie?", studenci wraz z zaproszonymi praktykami biznesu sięgną wzrokiem do przyszłości zdominowanej przez innowacje. Tego dnia odbędzie sie również oficjalne zakończenie imprezy, której zwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców w konkursie "Twoje innowacyjne CV".

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów UŁ – gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić. Czeka na was dawka niezbędnej wiedzy, a także sporo pozytywnej energii. Więcej na temat wydarzenia na stronie: biurokarier.uni.lodz.pl/czy-istnieje-zycie-po-studiach/

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama