Zwycięstwo kontrolowane

2010-03-08

Koszykarze ŁKS rozpoczęli serię trzech meczów u siebie, od niezagrożonej nawet przez moment wygranej nad Sokołem. Rywale nadal marzą, o czołowej ósemce. Łodzianie grają bez takich obciążeń, bo start w batalii o ekstraklasę zapewnili sobie już dwa tygodnie temu. Diabły budują siłę i stosują nowe rozwiązania taktyczne na play off.

Pierwsza kwarta to popis gospodarzy, którzy pozwolili rywalom tylko oddychać. Dłuski i Wall byli bezbłędni, a goście nieskuteczni. W ciągu siedmiu minut przyjezdni rzucili dwa punkty, tracąc osiemnaście. Zupełnie inaczej wyglądał początek drugiej odsłony, w której Ełkaesiacy zdobyli pięć punktów, a rywale trzy (wszystkie z rzutów wolnych). Końcówka tej części meczu przyniosła im kilka punktów i na przerwę schodzili przy wyniku 34:24 dla ŁKS.

Senna atmosfera w hali podczas pierwszej części spotkania, na szczęście uległa zmianie w drugich dwudziestu minutach. Kibice bardziej żywiołowo reagowali na grę, a z parkietu spadli za pięć fauli Wall i Fortuna, choć brutalnej gry, czy złośliwości nie obserwowaliśmy. Zawody toczone były kosz za kosz przy absolutnej kontroli ŁKS. Pod koniec sobotniego spotkania, na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy, którzy pokazali brak doświadczenia i Łańcucianie odrobili sześć punktów.

Było to siedemnaste zwycięstwo podopiecznych trenera Czerniaka w sezonie 2009/10. Dokładnie tyle samo wygranych, Łodzianie mieli na koncie rok temu po zakończeniu sezonu zasadniczego. Przed Diabłami jeszcze dwa mecze z niżej notowanymi rywalami, z którymi wygrali wyjazdowe spotkania, AZS Katowice i MOSiR Krosno. Początek meczu z akademikami w najbliższy piątek od 19.

ŁKS Łódź - Sokół Łańcut 70:60 (22:9, 12:15, 19:18, 17:18)

ŁKS: Kalinowski 16, Dłuski 15, Trepka 15, Wall 11, Szczepaniak 7, Kenig 4, Morawiec 2, Krajewski 0, Bartoszewicz 0, Kromer 0, Grabowski 0.

Sokół: Dubiel 18, Pisarczyk 11, Glapiński 10, Chromicz 7, Szurlej 5, Strzelecki 5, Balawender 4, Fortuna 0, Czerwonka 0, Nitsche 0, Sowa 0, Paul 0.

Sędziowali: Puchałka, Tuński i Miszkiewicz.

Komisarz: W. Narczyński