Zastal bliżej awansu

2010-04-22

Dokładnie półtorej minuty zabrakło Diabłom do odniesienia sensacyjnej wygranej na boisku największego faworyta rozgrywek pierwszoligowych. Niestety, po raz kolejny dały o sobie znać: krótka ławka rezerwowych i brak koncentracji przy rzutach wolnych, które seryjnie marnowali łodzianie w ostatnich minutach meczu.

Zwycięzca tego półfinału zapewni sobie start w PLK. Zastal mozolnie buduje drużynę na najwyższą klasę rozgrywkową od trzech lat. Możny sponsor oczekuje jednego, PLK. Komplet publiczności miał powody do zadowolenia, bo mecz nie był jednostronny i trzymał w napięciu do 39 minuty. Pierwsze minuty środowego meczu należały do gospodarzy, którzy potrafili odskoczyć na siedem oczek. ŁKS popełnił w tym czasie trzy faule w ataku. Straty odrobił w minutę, gdy Filip Kenig rzucił siedem punktów i obronił dwie akcje gospodarzy. Zielonogórzanie zmobilizowali się i wyciągnęli wynik na 37:29 do przerwy.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali goście. Po stronie Zastalu nie do zatrzymania był Jarmakowicz, punktował niemal wszystko. Bardzo dobrą zmianę dał weteran Morawiec i ŁKS zbliżył się na jeden punkt (50:49). Ostatnia kwarta rozpoczęła się od kolejnej wymiany ciosów. Flieger przypomniał sobie jak się bezbłędnie rzuca, ale i Ełkaesiacy za sprawą Trepki i Szczepaniaka nie odstawali od rywali. Przy stanie 64:61 dla gospodarzy, Morawiec „zarobił" dla swojej drużyny faul ofensywny, dwukrotnie pomylił się jednak Dłuski i marzenia o wygranej w jaskini lwa trzeba było odłożyć. Przez półtorej minuty Zastal zdobył dziewięć punktów, nie tracąc żadnego i wygrał zasłużenie. Szkoda zmarnowanych osobistych ( jedenaście w całym spotkaniu ), nimi można było wczoraj wygrać. Drugi mecz w najbliższą niedzielę, w Łodzi o 18:15.

Intermarche Zastal Zielona Góra - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 73:61 (20:13, 17:16, 13:20, 23:12)

Intermarche Zastal: Jarmakowicz 21, Flieger 15, Chodkiewicz 9, J.Kalinowski 9, Raczyński 7, Wojdyła 6, Kukiełka 6, Busz 0.
ŁKS Sphinx Petrolinvest: Trepka 17, Kenig 10, Dłuski 8, Wall 8, Morawiec 7, Szczepaniak 6, D.Kalinowski 3, Krajewski 2, Bartoszewicz 0.

Sędziowali: Bąba, Nowicki i Puchałka.
Stan rywalizacji: 1:0 dla ZASTALU