Wysoka porażka łodzianek

2010-03-01

Gdyńskie koszykarki bez najmniejszych problemów zdobyły kolejne dwa punkty, które dały im niezagrożoną pozycję wicelidera, na zakończenie sezonu zasadniczego. Z kolei dla ŁKS była to „planowa” porażka, po której zespół z Łodzi jest już na ostatnim miejscu w tabeli. Na szczęście dla łodzianek, Lotos był już myślami przy finale Pucharu Polski, w którym, wystąpi w roli gospodarza.

Mecz zgodnie z przewidywaniami rozgrywany był do jednego kosza. W pierwszej kwarcie gospodynie pozwoliły „zdobyć” rywalkom sześć punktów. Druga była już znacznie lepsza w wykonaniu łodzianek. Do przerwy było 40:23, a gospodynie raz po raz uskuteczniały nowe zagrywki. Pomysłowością w grze i zespołowymi akcjami, biły rywalki o lata świetlne. Lotos podobnie jak tydzień temu Wisła, dał rzucić ŁKS 44 punkty w całym meczu. Zawiedli się po raz kolejny ci, którzy liczyli, na przekroczenie granicy przyzwoitości przez ŁKS, jaką jest 50 punktów.

Teraz przed Ełkaesiankami blisko dwa tygodnie przerwy. Dopiero 13 marca koszykarki ŁKS wybiegną na ligowe parkiety. W meczu z trzecią siłą obecnych rozgrywek z Torunia większych szans nie mają. Do wysokich i seryjnych porażek kibice ŁKS są już jednak przyzwyczajeni. Meczem sezonu będzie ten ostatni, z MUKS Poznań, który notuje ostatnio zwyżkową formę, co nienajlepiej wróży łodziankom.

Lotos Gdynia - ŁKS Siemens AGD Łódź 71:44 (18:6, 22:17, 20:10, 11:11)

Lotos: 15 - Hodges, 12 - Leciejewska, 10 - Wright, Halvarsson, 9 - Phillips, Tomiałowicz, 4 - Sosnowska, 2 - Jujka

ŁKS: 11 - Jankowska, 10 - Seals, Grabowska, 5 - Novikava, 3 - Perlińska, Shchypakina, 2 – Oha

sędziowie: Roman Putyra, Wojciech Liszka,

komisarz: Marek Kozłowski