Rybnik zdobyty

2009-10-19

Druga wyjazdowa wygrana koszykarek ŁKS stała się faktem. Tym razem w roli najskuteczniejszej była Novikava, która trafiała z każdej klepki. Gospodynie nie otrząsnęły się chyba jeszcze z porażek z Wisłą i Lotosem. ŁKS natomiast musiał zmazać plamę na honorze jaką dał u siebie z Artego.

Do przerwy było 28:41 i wygrana ŁKS była niemal pewna. Syndrom trzeciej kwarty mocno ostudził zapał łodzianek i przewaga stopniała do pięciu oczek. Dwie trójki Mileny Owczarek i znakomita skuteczność Novikavej nie pozwoliły na skuteczny pościg Rybniczankom.

Łodzianki przesunęły się na ósmą lokatę w ligowej stawce. Przed ŁKS mecz u siebie z kolejnym rywalem w teoretycznym zasięgu. Poznański AZS na wyjeździe jeszcze nie wygrał, to tak jak ŁKS u siebie.

Utex Row Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 57:64 (17:23, 11:18, 15:8, 14:15)

Rybnik: 19 - Hempton, 12 - Sibora, Krężel 4- Jaroszewicz, Bell, Koc 2 - Boddie

ŁKS: 23 - Novikava, 11 - Jankowska, 8 - Perlińska, Owczarek, Makowska, 6 - Hylewska