Organika Budowlanie w PlusLidze Kobiet

2009-04-06

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu siatkarki Organiki Budowlanych Łódź zwyciężyły na wyjeździe z Piastem Szczecin 3:2, osiągając tym samym wymarzone trzecie zwycięstwo w play-offach i awans do Plus Ligi Kobiet!

By przekonać się, jak dramatyczny był przebieg tego spotkania, wystarczy spojrzeć na wyniki kolejnych setów. Pierwsze dwie partie po wyrównanej walce do ostatnich piłek padły łupem stojących pod ścianą po porażkach w Łodzi gospodyń. Oba kończyły się stanem 25:23 dla Piasta. Ale wtedy nastąpiło przebudzenie podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego.

Łódzkie siatkarki rozgromiły rywalki w dwóch kolejnych setach, wygrywając do 13 oraz do 11! W tie-breaku również pokazały swoją wyższość, kończąc go wynikiem 15:12, ustalając tym samym rezultat wczorajszego meczu na 3:2, a stan całej rywalizacji na 3:0 dla Budowlanych!

Tym samym po 16 latach przerwy Łódź znów będzie miała swój zespół siatkówki kobiet w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

Piast Szczecin - Budowlani Łódź 2:3 (25:23, 25:23, 13:25, 11:25, 12:15)