Łodzianie na medal

2008-08-06

Tegoroczne lato pokazuje jak wiele mogą osiągnąć młodzi zdolni łodzianie. Ostatnimi czasy do sukcesów łódzkich sportowców zaliczyć należy wicemistrzostwo Europy zdobyte przez windsurferkę Agnieszkę Pietrasik z AZS Łódź, medale łuczniczek i łuczników z KS "Społem" oraz bardzo dobre wyniki lekkoatletów z Rudzkiego Klubu Sportowego.

Srebrny medal Agnieszka Pietrasik wywalczyła na zakończonym wczoraj w Łebie europejskim czempionacie w klasie windsurfing. Na najwyższym stopniu podium stanęła inna Polka - Marta Hlavaty, która wygrała 9 z 11 wyścigów. Drugie miejsce to kolejny sukces 20-letniej zawodniczki AZS Łódź. W zeszłym roku na mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal, zaś w 2005 była wicemistrzynią świata juniorów.

Łódź może poszczycić się także znakomitymi wynikami w łucznictwie. W rozegranych w Żywcu mistrzostwach Polski juniorek zawodniczka KS "Społem" Ewa Tyll wywalczyła dwa złote medale w kategorii strzałów na 30 i 50 m. Wcześniej, łuczniczka bałuckiego klubu zdobyła srebrny medal w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach Europy w gruzińskim Batumi.

Równie dobrze spisali się jej klubowi koledzy. W kategorii młodzieżowców na najwyższym stopniu podium stanęli: Adam Baś, Jacek Dobrzyński, Krzysztof Egird - Szokal i Jakub Szafarz. Ponadto brązowe medale w olimpijskiej rundzie FITA zdobyły: Katarzyna Żakieta i wspomniana już Ewa Tyll. Trenerem sekcji łuczniczej KS „Społem" jest Zbigniew Kowalczyk.

Ze złotymi medalami wrócili z rozgrywanych w Toruniu mistrzostwach Polski juniorów łódzcy lekkoatleci. W biegach na 800 i 1500 metrów wygrał Adam Kszczot z Rudzkiego Klubu Sportowego, a na najwyższy stopniu podium stanął również Sylwester Bednarek. Wywalczył je skokiem wzwyż na wysokość 216 cm. W lipcu zawodnik RKS zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy.