ŁKS wygrał w Katowicach

2009-10-22

Koszykarze ŁKS odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Czerniaka nie dali szans akademikom z Katowic i przywożą ze Śląska komplet punktów.

Najskuteczniejsi w łódzkich barwach okazali się młodzieżowcy. Kuba Dłuski wraca do wysokiej dyspozycji, a Kacper Kromer znowu dobrze punktuje. Niedzielny mecz z dotychczasowym liderem ze Stargardu zapowiada się szlagierowo.

Środowy mecz tylko na początku pierwszej kwarty był wyrównany. Z upływem minut goście przejmowali inicjatywę. Dwoma przechwytami popisał się Szczepaniak, a następnie dwie celne trójki rozgrywającego ŁKS pozwoliły rozpocząć marsz po wygraną. Znakomicie pod tablicami walczyli Pisarczyk i Wall opanowując w pełni bronioną tablicę.

Druga połowa to bardzo skuteczna gra Kromera, który miał stuprocentową skuteczność wszystkich rzutów. Gospodarze tragicznie wykonywali rzuty wolne i o zbliżeniu się do rywali mogli tylko pomarzyć. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana ŁKS w tym sezonie. Zwycięstwo w Katowicach awansowało łódzkich koszykarzy do pierwszej ósemki.

AZS AWF Katowice - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 74:85 (17:26, 21:23, 16:12, 20:24)

ŁKS Sphinx Petrolinvest: Dłuski 18, Kromer 16, Szczepaniak 12, Kalinowski 9, Pisarczyk 9, Wall 7, Trepka 6, Kenig 6, Krajewski 2.

AZS AWF Katowice: Milewski 18, Piotrkowski 15, Wójcik 11, Koczwara 8, Gembus 7, Dziemba i Leszczyński po 5, Hajduk 3, Wójciak 2