ŁKS utopił Pogoń

2009-10-01

Piłkarze ŁKS odbili się od ligowego dna. Pokonali na wyjeździe wyżej notowaną Pogoń. Portowcy mieli mnóstwo okazji do zdobycia bramki, jednak grali chaotycznie i nieskutecznie.

Dodatkowo miejscowa publiczność przerwała na siedem minut mecz, a raczej uczynił to obserwator PZPN, negując transparent. Goście wykorzystali dwie z trzech okazji i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na wyjeździe.

Pierwsza część meczu to szturm bramki Wyparły ale ani Moskalewicz, ani Petasz nie potrafili z bliska pokonać byłego bramkarza Portowców. Kiedy na trybunach pojawił się nieszczęsny transparent sędzia przerwał mecz. Siedem minut rozproszyło gospodarzy i po rzucie wolnym Nawrocika, dobrym strzałem głową popisał się Kujawa i kilkudziesięciu osobowa grupa kibiców z Łodzi oszalała.

Druga połowa już nie była przerywana, ŁKS mądrze się bronił i czekał na kontry. Jedną z nich z zimną krwią wykorzystał Gikiewicz, po idealnym zagraniu głową Kujawy. Mogło i powinno być 3:0. Niestety wprowadzony po przerwie Wolański nie atakowany przez nikogo przegrał pojedynek sam na sam z Janukiewiczem. Po chwili niepewna interwencja Wyparły mogła dać kontaktową bramkę dla gospodarzy ale skończyło się na strachu.

Z czterech najbliższych meczów, trzy - ŁKS rozegra w Łodzi. Komplet punktów ucieszyłby nowego inwestora, którego „ponoć" ma już UMŁ. Zakończony audyt jest jak na razie owiany tajemnicą i nikt poza Prezydentem Łodzi i prawnikami nie zna jego wyniku.

Pogoń Szczecin 0-2 ŁKS Łódź
0:1 Rafał Kujawa 27, 0:2 Łukasz Gikiewicz 63

Pogoń Szczecin: 84. Radosław Janukiewicz - 4. Marcin Nowak, 2. Łukasz Wróbel, 14. Maciej Mysiak, 27. Marcin Woźniak - 17. Maksymilian Rogalski, 3. Piotr Koman, 11. Tomasz Parzy (46, 19. Piotr Dziuba), 10. Piotr Petasz (71, 6. Przemysław Pietruszka) - 78. Olgierd Moskalewicz, 7. Mikołaj Lebedyński (46, 9. Piotr Prędota).

ŁKS: 30. Bogusław Wyparło - 23. Robert Łakomy, 4. Dejan Ognjanović, 5. Marcin Adamski, 8. Piotr Klepczarek - 11. Damian Nawrocik (70, 13. Janusz Wolański), 25. Robert Sierant, 29. Krzysztof Mączyński, 21. Rafał Kujawa, 15. Adrian Świątek (77, 10. Mariusz Mowlik) - 27. Łukasz Gikiewicz (83, 24. Wojciech Mordzakowski).

Żółte kartki: Moskalewicz - Sierant, Ognjanović, Adamski.
Widzów: 5 500
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)