ŁKS uległ Legii

2010-07-19

Sparing w stolicy pokazał aktualne możliwości obu ekip. Legia ma grać o mistrzostwo, a ŁKS walczyć, o powrót do najlepszych.

Na boisku przewaga gospodarzy była ogromna. Najlepszy w łódzkiej ekipie Wyparło nie dał się jednak pokonać. Zmiany dokonywano po 33 minutach gry, każdy miał zatem szansę występu - na nowoczesnym obiekcie przy Łazienkowskiej.

Na boisku dominowali - co zrozumiałe, gospodarze. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą, gdy bardzo mocnym strzałem popisał się Argentyńczyk Cabral. Po zmianie stron trójkowa akcja Manu-Radovic-Borysiuk przyniosła gola na 2:0. ŁKS stworzył sobie dwie okazje. W pierwszej połowie po akcji Mięciela, z bardzo dobrej strony pokazał się młody Damian Pawlak, który ośmieszył Wawrzyniaka i minimalnie chybił. Gdy na boisku byli dublerzy, wśród "Rycerzy wiosny" pojawił się Tomasz Nowak z kieleckiej Korony. Oddał niesygnalizowane uderzenie i zrobiło się 2:1.

Legia podrażniona golem ruszyła do śmielszych ataków, największe zagrożenie było po stałych fragmentach gry. Bezpośrednio z rzutu rożnego strzelał Iwański ale piłka wylądowała na słupku. Tuż przed końcem meczu w poprzeczkę trafił Giza z wolnego. Wyprawa do stolicy okazała się na tyle udana, że Tomasz Wieszczycki nakłonił Jakuba Koseckiego i warszawskich działaczy do rocznego wypożyczenia.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Cabral (43.), Borysiuk (53.) - Nowak (61.)

Legia: Kostiantyn Machnowskij - Artur Jędrzejczyk, Srdja Kneżević, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Ariel Borysiuk, Alejandro Ariel Cabral, Maciej Iwański - Miroslav Radović, Manu, Dong Fangzhuo.
Ponadto zagrali: Wojciech Skaba, Pance Kumbev, Marcin Komorowski, Piotr Giza, Maciej Górski, Bruno Mezenga.

ŁKS: Bogusław Wyparło - Piotr Klepczarek, Marcin Adamski, Mariusz Mowlik, Adrian Woźniczka - Marcin Smoliński, Dariusz Kłus, Tomasz Nowak, Damian Pawlak - Rafał Kujawa, Marcin Mięciel.
Ponadto zagrali: Paweł Waśków, Marcin Pająk, Kamil Bendkowski, Szymon Salski, Artur Gieraga, Damian Seweryn, Oskar Osowski, Wojciech Mordzakowski, Ariel Lindner.