Fatalna końcówka

2011-04-19

Po niedzielnym słabym meczu w wykonaniu Elkaesiaków, kibice liczyli na przebudzenie swoich ulubieńców. Pierwsze trzy kwarty, w których wgrywał ŁKS zdawały się potwierdzać te opinie. 14 punktów przewagi okazało się nie wystarczające i po dogrywce łodzianie przegrali wygrany mecz.

Mecz był jednostronnym widowiskiem, zwłaszcza do przerwy. Szczepaniak, już nie miał tyle miejsca na rzuty, częściej punktował za to Dłuski. Kluczowa dla losów meczu okazała się ostatnia odsłona. MKS wdał się w szaleńczą pogoń za wynikiem bombardując kosz celnymi trójkami. Na trzy sekundy przed końcem meczu przy stanie 71:74 łodzianie mogli, a nawet powinni sfaulować wcześniej rzucającego z dystansu Piechowicza, pozwolili na rzut, który dał gospodarzom remis.

W dogrywce ŁKS był myślami przy straconej szansie, bo już się nawet nie podniósł. Radość miejscowych ogromna, smutek przyjezdnych, którzy mogli i powinni przywieźć jedno zwycięstwo do domu. Tak się jednak nie stało. Dwa tygodnie przerwy muszą odmienić ŁKS, inaczej 30 kwietnia w łódzkiej hali świętować będą koszykarze z Zagłębia.

MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS Łódź 89:82 (18:24, 12:19, 13:14, 31:17 d.15:8)

MKS: Piechowicz 11, Szczypka 19, Lemański 2, Bogdanowicz 1, Basiński 3, Lisewski 11, Zmarlak 7, Zieliński 9, Patryka, Wróbel 14, Piotrowski 12

ŁKS: Krajewski 4, Dłuski 16, Trepka 5, Szczepaniak 14, Kalinowski 11, Sulima 11, Morawiec 8, Salamonik 10, Kenig 3