Emocje w hali ŁKS!

2008-12-01

Zacięte i wyrównane derby regionu łódzkiego, obejrzeli kibice w hali ŁKS. Wynik i przebieg spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Dwukrotnie prowadzenie przyjezdnych niwelowały gospodynie. Pierwsze i trzecie starcie to zdecydowana dominacja siatkarek Jedynki. Druga i czwarta odsłona to mozolne i efektywne odrabianie strat przez Ełkaesiaczki.

Najwięcej emocji przyniósł czwarty set, w którym dziewczyny z przeplatanką na piersi pokazały niesamowity charakter odrabiając kilku punktową stratę i wygrywając ostatecznie 28:26. Niestety tie-break zdominowały bardzo szybko Aleksandrowianki, które do końca piątego seta kontrolowały grę - wygrywając derby 3:2.

Dwa punkty odjechały zatem do podłódzkiego Aleksandrowa, a jeden pozostał w Łodzi. Za tydzień ŁKS zagra w Radomiu z Politechniką, a Jedynka zmierzy się we własnej hali z warszawską Spartą.

Po dziewięciu kolejkach w tabeli na czele duet z Legionowa i Aleksandrowa, a za nimi ze stratą sześciu punktów są młode siatkarki ŁKS.

ŁKS Łodź - Jedynka Aleksandrów Łódzki 2:3 (19:25, 25:22, 17:25, 28:26, 9:15)