Diabły górą!

2009-01-12

Mecz dostarczył łódzkiej widowni, która wypełniła szczelnie halę wielu sportowych emocji. Gospodarze wyszli na parkiet trochę rozprężeni spowodowane zapewne zawirowaniami finansowymi wokół sekcji. Wycofanie się jednego z tytularnych sponsorów nie osłabiło Łodzian na tyle aby przegrali mecz z karkonoską ekipą.

ŁKS znowu przypominał starą lokomotywę, która musi nabrać rozpędu aby zmieść rywali - co Ełkaesiacy uczynili w ostatniej kwarcie. Minimalna przewaga „diabłów" utrzymywała się do połowy trzeciej kwarty, gdy „trójki" Nogalskiego wywindowały nasz zespół na kilkunastu punktową przewagę - syndrom trzeciej kwarty dał jednak znać o sobie. Sudety szybko odrobiły większą część strat i zrobiło się 55:53.

Widać, że taki stan rzeczy mocno zdenerwował ambitnego trenera Czerniaka i wzięty przez niego czas odmienił oblicze gry ŁKS. Kibice, którzy bardzo głośno dopingowali swój zespół zaczęli się denerwować i przypominać feralny mecz w stolicy.

Efektowne wsady Dłuskiego i Sarana rozgrzały do czerwoności atmosferę w łódzkiej hali. Goście nawet nie próbowali niwelować strat, starali się nie przegrać dwudziestoma punktami. Gdy równo z syrena końcową z własnej połowy celny rzut oddał Prostak - hala eksplodowała z radości. To było podsumowanie tego na co pracują mozolnie zawodnicy ŁKS. Radość przypominała tą z zeszłego roku gdy wywalczyliśmy awans do pierwszej ligi.

Pomeczowa „zabawa" z kibicami przy wypełnionej hali to widok jaki życzymy sobie na zakończenie udanego sezonu 08/09. Wsparcie fanów jest bardzo ważne w tym trudnym okresie dla całej koszykarskiej społeczności w Łodzi, choćby z uwagi na dwa zbliżające się mecze w Dąbrowie Górniczej i u siebie z Katowickim AZS. Tylko komplet zwycięstw przybliży nas do upragnionych rozgrywek play off.

ŁKS Petrolinvest Łódź - Sudety Jelenia Góra 78:60 (19:22, 19:12, 13:13, 27:13)

ŁKS Petrolinvest: Dłuski 18, Saran 15, Trepka 10, Nogalski 10, Mordzak 9, Marculewicz 8, Prostak 5, Czerwonka 2, Michalak 0, Bąk 0, Kromer 0, Morawiec 0.

Sudety: Wojdyła 16, Matczak 11, R. Niesobski 9, Grygiel 8, Tarasewicz 7, Samiec 5, Czech 4, Jankowiak 0.

sędziowali: Nowak, Rzeszotarski i Wierzman